weksel in blanco na zmarlego Ojca

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
mr_cody
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2012, 15:50

weksel in blanco na zmarlego Ojca

Post autor: mr_cody » 08 sty 2012, 15:56

Zwracam sie z prosba o pomoc w mojej sprawie. Tuz przed koncem roku dowiedzialem sie ze pewien bank chce uzyskac tytul egzekucyjny na mnie jako spadkobiercy zyranta kredytu. Ojciec zmarl w sierpniu 2006r, w pazdzierniku 2010 sad wskazal mnie jako spadkobierce ustawowego. W 1999r Ojciec zyrowal kredyt hipoteczny na dzialalnosc gospodarcza na znaczna wartosc. Zapoznajac sie z aktmi sprawy o pierwotny tytul egzekucyjny z 2002 r zobaczylem ze zyrowanie bylo na podstawie 2x weksla in blanco podpisanego przez osoby fizyczne (zmarly Ojciec oraz jego byla zona). Niestety w aktach sprawy nie bylo zadnej kserokopii weksla. Prosze o rade. Podejrzewam ze wkrotce bedzie tytul egzekucyjny, bank we wniosku do sadu przeslal tylko pierwotny tytul egzekucyjny z 2002r bez umowy kredytowej czy kopii weksla.
Dziekuje.
mr_cody
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5836
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel in blanco na zmarlego Ojca

Post autor: Lech » 08 sty 2012, 16:04

mr_cody pisze:Ojciec zmarl w sierpniu 2006r, w pazdzierniku 2010 sad wskazal mnie jako spadkobierce ustawowego.

Spadek można przyjąć wprost lub z dobrodziejstwem inwentarza. W jaki sposób spadek został przyjęty?
W 1999r Ojciec zyrowal kredyt hipoteczny na dzialalnosc gospodarcza na znaczna wartosc. Zapoznajac sie z aktmi sprawy o pierwotny tytul egzekucyjny z 2002 r zobaczylem ze zyrowanie bylo na podstawie 2x weksla in blanco podpisanego przez osoby fizyczne (zmarly Ojciec oraz jego byla zona). Niestety w aktach sprawy nie bylo zadnej kserokopii weksla. Prosze o rade. Podejrzewam ze wkrotce bedzie tytul egzekucyjny, bank we wniosku do sadu przeslal tylko pierwotny tytul egzekucyjny z 2002r bez umowy kredytowej czy kopii weksla.
W 2002r. była sprawa o zapłatę z weksla?

Ogólnie: zapewne odziedziczyłeś dług wekslowy. Musisz go zatem spłacić w takim zakresie, w jakim wynika to z przyjęcia spadku, a następnie nabywasz prawo do dochodzenia zapłaconej sumy od osoby, za którą ojciec i jego żona poręczyli.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
mr_cody
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2012, 15:50

Re: weksel in blanco na zmarlego Ojca

Post autor: mr_cody » 08 sty 2012, 18:46

przyjalem spadek wprost:(
2002 Sadowy tytul egzekucyjny na dluzniku oraz zyrantach, nic nie wiem zeby byly dalsze czynnosci egzekucyjne - z tego co mi wiadomo to Ojciec nie byl windykowany skutecznie w tej sprawie
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5836
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel in blanco na zmarlego Ojca

Post autor: Lech » 08 sty 2012, 18:47

Wszystko wygląda na to, że faktycznie przejąłeś ten dług w całości...
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości