Coraz gorzej w sądach z wekslami

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Coraz gorzej w sądach z wekslami

Post autor: Palestra » 05 sty 2011, 16:23

Witam;
rozmawiałem dziś o wekslach w środowisku powiedzmy " prawnym" i załamują ręce oraz chwytają się za głowe patrząc jak sędziowie wydają wyroki na podstawie weksli. Czy rzeczywiście " młode pokolenie" sędziów nie ma pojęcia na temat prawa wekslowego i uważają KC za ważniejszy od PW. Jestem ciekaw waszych spostrzeżeń w tym temacie.
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Coraz gorzej w sądach z wekslami

Post autor: Lech » 05 sty 2011, 18:53

Cóż, ja osobiście nie mam zastrzeżeń do sądów, można nawet powiedzieć że sytuacja z biegiem lat uległa poprawie (szybsze wydawanie nakazów).

Ale słyszałem o różnych objawach niekompetencji, np. brak wydania nakazu zapłaty, bo "weksel został wystawiony na zlecenie remitenta X, a powodem był Y", gdzie Y to posiadacz weksla legitymujący się nieprzerwanym szeregiem indosów...
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Coraz gorzej w sądach z wekslami

Post autor: Palestra » 05 sty 2011, 21:48

Coż rozmawiałem dziś m.in. z Jankiem i też poruszyliśmy ten temat bo miał ostatnio właśnie przykład że sędzina zastosowała KC do weksla a pozew składała Kancelaria prawna więc..... nie jakieś tam chłopaszki.
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Coraz gorzej w sądach z wekslami

Post autor: Lech » 05 sty 2011, 22:47

A jakieś konkrety?
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Coraz gorzej w sądach z wekslami

Post autor: Palestra » 06 sty 2011, 15:32

Zwyczajnie Sędzina nie zastosowała PW tylko PC gdyż uznała że PC jest ważniejszym prawem od w/w. Pocóż w takim razie są weksle aby stosowac do nich PW moim zdaniem ale jak widac nie koniecznie.
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości