Poręczenie wekslowe żabka

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Patlunia
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2023, 23:27

Poręczenie wekslowe żabka

Post autor: Patlunia » 21 mar 2023, 23:34

Dzień dobry.
Mam pytanie odnośnie poręczenia wekslowego bezterminowego dla zabki. Mój brat poprosił mnie o podpisanie takiego weksla nie zgodziłam się bo dla mnie to jest po prostu przekręt i nie zamierzam płacić czyiś długów i być uwiązana z kimś na takich warunkach. Niestety moja mama już na tyle mądra nie jest . Nie da sobie przetłumaczyć że to jest tragiczne rozwiązanie dla Nas wszystkich liczy się tylko pomoc synusiowi. Nie mam już pomysłów jak mam ją przekonać żeby tego nie robiła .. czasu mam już coraz mniej bo nie długo brat chce ją zabrać do notariusza żeby do podpisać. Moje pytanie jest takie co w razie śmierci mamy czy ten weksel i zobowiązanie przechodzi na spadkobierców czyli w tym przypadku na mnie ? Czy jest jakoś możliwość przyjęcia spadku ale bez tego weksla ? Boje się po prostu że przez głupotę mojej mamy stracą cały majątek albo ja przyjmując spadek będę i tak uwiązana tym wekslem z bratem . A bronie się razem z tatą żeby tego nie podpisać i nie mieć później problemów ale niestety mój brat mamie przedstawił wszystko w super latywach i nic do niej nie dociera.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Poręczenie wekslowe żabka

Post autor: Lech » 22 mar 2023, 13:31

Ewentualne długi przechodzą na spadkobierców z dobrodziejstwem inwentarza. To znaczy, że wysokość odziedziczonego długu nie może przekroczyć wysokości odziedziczonego majątku.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości