Pomoc w prawidłowym wypełnieniu weksla in blanco

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
carton
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2023, 12:25

Pomoc w prawidłowym wypełnieniu weksla in blanco

Post autor: carton » 01 mar 2023, 12:41

Dzień dobry,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w prawidłowym wypełnieniu weksla własnego in blanco, którego skan przesyłam w załączeniu. Na wekslu wystawca zamieścił tylko podpis, pozostałe elementy muszę uzupełnić sam

Zaczynając po kolei:
- miejsce i data wystawienia - tu nie mam chyba problemu - wpisuje miejscowość i datę wręczenia mi weksla przez wystawcę przy podpisaniu umowy

- co wpisać po słowie "Na" czy sumę wekslową, którą obliczę na dzień płatności weksla, czy nie wpisywać nic??

- następnie weksel zawiera błąd gramatyczny "zapłacimy", a powinno być "zapłacę" gdyż wystawca to osoba fizyczna, czy trzeba ten błąd poprawić czy zostawić tak jak jest, gdyż nie unieważnia to wekslu?

- na zlecenie tu wpisuję pełną nazwę wierzyciela, w tekście brakuje natomiast słowa "sumę" czy wpisać to słowo samemu a następnie liczbą i słownie??

Na koniec, w którym miejscu na wekslu umieścić datę płatności sumy wekslowej???

Z góry dziękuję za pomoc
Załączniki
Weksek in blanco.pdf
(221.49 KiB) Pobrany 153 razy
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w prawidłowym wypełnieniu weksla in blanco

Post autor: Lech » 01 mar 2023, 13:20

weksel.jpg
weksel.jpg (36.05 KiB) Przejrzano 6591 razy
- miejsce i data wystawienia - tu nie mam chyba problemu - wpisuje miejscowość i datę wręczenia mi weksla przez wystawcę przy podpisaniu umowy
Tak
- co wpisać po słowie "Na" czy sumę wekslową, którą obliczę na dzień płatności weksla, czy nie wpisywać nic??
Weksel jest trochę źle (pod względem wizualnym) zredagowany, bo po słowie "Na" wpisuje się sumę wekslową cyframi, ale nie jest ona częścią dalszego zdania z datą płatności. Jednakże w tym niefortunnym blankiecie trzeba by napisać:
"Na 1000 zł. Dnia [data] zapłacimy..."
- następnie weksel zawiera błąd gramatyczny "zapłacimy", a powinno być "zapłacę" gdyż wystawca to osoba fizyczna, czy trzeba ten błąd poprawić czy zostawić tak jak jest, gdyż nie unieważnia to wekslu?
Już jest jak jest. Użycie liczby mnogiej przy jednym wystawcu weksla nie jest błędem formalnym.
- na zlecenie tu wpisuję pełną nazwę wierzyciela, w tekście brakuje natomiast słowa "sumę" czy wpisać to słowo samemu a następnie liczbą i słownie??
Tak. Tak.
Na koniec, w którym miejscu na wekslu umieścić datę płatności sumy wekslowej???
Na początku przed słowem zapłacimy.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
carton
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2023, 12:25

Re: Pomoc w prawidłowym wypełnieniu weksla in blanco

Post autor: carton » 01 mar 2023, 13:36

Dzień dobry,

Bardzo dziękuję za pomoc i rozwianie wszelkich wątpliwości.

Zapomniałem jeszcze zapytać czy przy miejscu płatności wystarczy podać tylko miejscowość, czy wpisać adres siedziby Spółki?

Z góry dziękuję za pomoc i nieocenione źródło przydatnej wiedzy.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w prawidłowym wypełnieniu weksla in blanco

Post autor: Lech » 01 mar 2023, 19:39

Może być konkretny adres spółki-wystawcy.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości