prawnik z portalu Oferia- jakie zagrożenia + jak wybrać jednego spośród kilku ofert wykonania

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
jacekm789@gmail.com
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2022, 16:18

prawnik z portalu Oferia- jakie zagrożenia + jak wybrać jednego spośród kilku ofert wykonania

Post autor: jacekm789@gmail.com » 05 lis 2022, 20:20

Mam gotową i przygotowaną umowę pożyczki zabezpieczoną wekslem. Całość jest przygotowana według mojej koncepcji, moich prac oraz budowania jej przez pewnego prawnika.

Z pewnych powodów szukam nowego prawnika który podjąłby się oceny całej umowy oraz weksla i potwierdzenia tego że koncepcja jest spójna oraz nie zawiera czarnych dziur które mógłby wykorzystać sprytnie pożyczkobiorca.

Mimo wielu postów nie znalazłem na tym forum prostej odpowiedzi w jaki sposób znaleźć kancelarię która specjalizuje się w wekslach. W związku z tym skierowałem zapytanie do dwóch kancelarii. Kwoty które otrzymałem za wykonanie usługi są olbrzymie. Nie jest to usługa przygotowania od zera ale jedynie zaopiniowania. Jedna z nich jest dużą kancelarią prawną i nie dane mi było nawet rozmawiać z prawnikiem a jedynie z sekretariatem, zaś oferta była bardzo lakoniczna, nie wiadomo co obejmuje i złożona mi formie telefonicznej. Duża i znana Kancelaria. Z drugiej firmy nieco mniejszej dostałem jeszcze większą wycenę.

W mojej ocenie obie te kancelarie bardzo wysoko wyceniają swoje usługi z uwagi na takie rzeczy jak:
a. ich renomę
b. być może bieżące obłożenie pracą
c. oraz to że mają na tyle bieżących projektów że nie szukają na siłę nowych klientów.
Jest to normalne. Mój kolega który pracuje jako konsultant im więcej ma projektów które do niego wpadają tym bardziej podwyższą stawkę i napływ klientów powoduje że on winduje stawkę bardzo wysoko. Oczywiście wysokie stawki zmniejszają mu ilość nowych klientów ale de facto ich nie potrzebuje i nie potrzebuje ich aż w takiej ilości. W wycenie tych firm wyczuwam że głównym elementem powodującym wysoką wycenę jest to że mają bardzo dużo obłożenie pracą i niekoniecznie szukają na siłę nowych zleceń.

Jak związku z tym znaleźć prawnika który nie ma obłożenia pracą i żeby zaopiniował weksel i umowę pożyczki. Umowa nie jest najprostsza ale nie jest też skomplikowana.

Jedyny pomysł który mi przychodzi do głowy to zamieszczenie swojego anonsu i zlecenia na portalu Oferia, gdzie to prawnicy składają swoją propozycje i wycenę danej usługi. Wiem że za chwilę podniosą się głosy że nie można szukać dobrego prawnika na portalach Allegro, OLX innych podobnych niemniej jednak gdzie ich szukać ?

Sam fakt tego że ktoś ma czas przeglądać takiej oferty ze strony prawników i składać oferty oznacza to że nie jest obłożony pracą, w danym okresie i chętnie wykona jakieś prace. Czy oznacza ze jest kiepski ? Wg mnie niekoniecznie.

Jak waszym zdaniem z tych pięciu czy sześciu ofert, które pewnie za chwilę dostanę - wybrać najlepszą oraz jak ominąć zagrożenia które mogą na mnie czekać. Wiem że mogę trafić na nie doświadczonego prawnika który nie ma dużej wiedzy ani dużego doświadczenia, jak w takim razie oceniać takie osoby i na co zwracać uwagę. Analiza ich stron internetowych nie do końca miarodajna bo wszystkie strony prawników są bardzo podobne pokazują te same zdjęcia, jakieś linki do fachowych artykułów. Ja nie szukam kogoś wybitnego, ale na średnim poziomie i taki który nie jest zawalony bieżącymi projektami. Macie jakieś pomysły ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: prawnik z portalu Oferia- jakie zagrożenia + jak wybrać jednego spośród kilku ofert wykonania

Post autor: Lech » 05 lis 2022, 22:02

Jakie kwoty były w ofertach?
Jaka jest suma pożyczki?
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
jacekm789@gmail.com
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2022, 16:18

Re: prawnik z portalu Oferia- jakie zagrożenia + jak wybrać jednego spośród kilku ofert wykonania

Post autor: jacekm789@gmail.com » 09 lis 2022, 20:54

Powyższe dane zostały wysłane moderatorowi na priv.
Zachęcam do komentarzy… , również moderatora...
:)
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: prawnik z portalu Oferia- jakie zagrożenia + jak wybrać jednego spośród kilku ofert wykonania

Post autor: Lech » 10 lis 2022, 11:23

Cóż, nie chciałem komentować publicznie, bo nie chciałeś podać tych danych publicznie. Zatem, zachowując tajemnicę, mogę tylko napisać, że oferty rzeczywiście były wysokie. Może wręcz zaporowe - tak jakby kancelaria nie bardzo chciała zająć się tą sprawą, ale dali taką cenę, że nawet jakbyś się uparł, to żeby i zarobili na tym, i mieli możliwość "zoutsource'owania" odpowiedzi do jakiegoś zewnętrznego podmiotu :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości