numer weksla - czy koniecznie trzeba go umieszczać na innych dokumentach ?

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
jacekm789@gmail.com
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2022, 16:18

numer weksla - czy koniecznie trzeba go umieszczać na innych dokumentach ?

Post autor: jacekm789@gmail.com » 26 cze 2022, 16:34

Na forum przeczytałem że warto zadbać aby weksel miał swój numer i ten numer warto wymienić na wszystkich dokumentach towarzyszących np. umowa wekslowa, umowa pożyczki i inne. Generalnie im więcej miejsc w których wspomniano o tym numerze tym lepiej.
Ale ktoś, kto wg mnie zna bardzo dobrze zagadnienie – przekazał mi pierwszy raz spotyka się z takim zaleceniem. Przypomnę że chodzi o weksel inblanco ( wydrukowany na kartce) zatem nie będzie to oficjalny druk, który można zakupić ale po prostu tekst na kartce. Jakie są waszym zdaniem wady i zalety.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: numer weksla - czy koniecznie trzeba go umieszczać na innych dokumentach ?

Post autor: Lech » 27 cze 2022, 11:33

Zaletą może być to, że wówczas wiemy, że weksel nr 1 zabezpieczał umowę X, weksel nr 2 zabezpieczał umowę Y, a weksel nr 3 zabezpieczał umowę Z, więc nawet jak się weksle wymieszają, to będzie wiadomo, który jest który (który potem zwrócić, jak się jedna umowa rozwiąże itd.).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości