Poręczenie wekslowe jako małżonek

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Aleksandrak2793
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2020, 16:46

Poręczenie wekslowe jako małżonek

Post autor: Aleksandrak2793 » 15 gru 2020, 16:55

Mój mąż jako ajent Zabki musiał mieć dwóch poręczycieli, zgodziła się moja mama i przyjaciel męża, ja jako żona również musiałam podpisać. Sklep został zamknięty, oczywiście z kolosalnym długiem nie do końca na znana kwotę bo jest mega bałagan. Chodzi o to, że mój mąż chce ogłosić upadłość konsumencka ale kiedy to zrobi to długo będzie musiała spłacać moja mama, przyjaciel męża i ja, mąż podobno przed samym zamknięciem sklepu podpisał jeszcze jeden weksel na kwotę 160 tyś. juz bez mojej ani poręczycieli obecności i twierdzi że poprzedni weksel stracił ważność w co nie wierzę.. Czy jeśli moja mama oklamana przez mojego męża i nie do końca świadoma jak to wygląda może teraz wycofać się z tego? Mój mąż od lat choruje na depresję, chorobę dwubiegunowa, jest alkoholikiem, czy w tej sytuacji ktoś może nam wszystkim pomóc?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Poręczenie wekslowe jako małżonek

Post autor: Lech » 17 gru 2020, 12:14

Zasadniczo nie ma możliwości wycofania się z udzielonego poręczenia, zwłaszcza z tego powodu, że powstał dług. Trzeba by udowodnić, że w momencie podpisywania zobowiązania osoby te nie były świadome, co podpisują (i zachowując należytą staranność, nie mogły się zorientować, na czym polega zaciągane zobowiązanie)...
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości