Remitent

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Tena
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2020, 18:54

Remitent

Post autor: Tena » 24 kwie 2020, 19:07

W deklaracji wekslowej jest napisane, że została ona "zawarta pomiędzy Janem Dłużnikiem (Wystawcą), a Anna Kowalską działającą w imieniu własnym oraz jej męża Jana Kowalskiego, zwaną dalej także Remitentem weksla." Wierzytelność zabezpieczona wekslem wynika porozumienia zawartego pomiędzy małżonkami Kowalskimi, przy czym na podstawie pełnomocnictwa żona reprezentowała nieobecnego męża i w jego imieniu podpisywała to porozumienie.
Mam teraz wątpliwość tego typu czy mogę w wekslu in blanco jako wierzycieli wskazać Annę i Jana Kowalskich, bo przez to nieprecyzyjne sformułowanie w deklaracji wekslowej jako remitent została wskazana Anna Kowalska (choć działająca w imieniu własnym i męża)?
Obawiam się, że sąd może nabrać wątpliwości i nie wydać nakazu zapłaty:(
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5659
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Remitent

Post autor: Lech » 26 kwie 2020, 19:29

Podstawowym pytaniem jest, komu weksel wręczał wystawca. Jeśli chciał wystawić weksel na rzecz obojga małżonków, tylko na skutek błędu, niedopatrzenia, nie umieścił w wekslu in blanco remitentów już w momencie wystawiania weksla, to nie tylko można, ale i trzeba uzupełnić weksel tymi remitentami, które powinien wpisać wystawca.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości