Weksel własny - czy w ogóle powinien istnieć

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
sdd1975
Posty: 9
Rejestracja: 21 cze 2019, 16:16

Weksel własny - czy w ogóle powinien istnieć

Post autor: sdd1975 » 22 cze 2019, 12:55

Jak w tytule. Skoro można wystawić weksel trasowano-własny, to może w ogóle przy okazji jakiejś nowelizacji całkowicie usunąć z przepisów weksel własny i zamiast niego wystawiać trasowano-własne. Dlaczego?

Uważam, że weksel trasowano własny precyzyjniej określa dłużnika niż jakiś podpis, który może być niechlujny i mało czytelny. Remitent jeszcze wie, od kogo weksel brał, ale kolejni indosanci już mogą wiedzieć coraz mniej. A tak by było dokładne wypisanie z imienia i nazwiska w trzeciej osobie a następnie podpis, który w tym przypadku byłby jednocześnie akceptacją.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5659
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel własny - czy w ogóle powinien istnieć

Post autor: Lech » 24 cze 2019, 09:00

Różne zagadnienia wekslowe rozważałem w swojej karierze, ale jeszcze takiego, aby wierzyciel wekslowy nie wiedział od kogo ma dochodzić należności - to już nie.
Generalnie jaki byłby sens, aby przy indosowaniu weksla nabywca nie mógł się dopytać remitenta kto jest wystawcą? To nie jest realny problem :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości