Określenie osoby remitenta w wekslu

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Ciekawski
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2019, 13:38

Określenie osoby remitenta w wekslu

Post autor: Ciekawski » 10 maja 2019, 12:21

Witam,
mam weksel, który zabezpieczał roszczenia z najmu zawartego między przedsiębiorcami prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą tj. mną i innym przedsiębiorcą. W deklaracji wekslowej dłużnik wskazał mnie i żonę z imienia jako osoby upoważnione do wypełnienia weksla. Czy wypełniając weksel w miejscu gdzie należy podać osobę na zlecenie, której weksel ma być zapłacony mogę wskazać jedynie swoje imię czy powinienem podać nazwę swojej działalności - w nazwie mojej działalności jest podane moje imię i nazwisko?
Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Określenie osoby remitenta w wekslu

Post autor: Lech » 10 maja 2019, 13:44

Wystarczy samo imię i nazwisko. Jeśli czujesz potrzebę (aby na przykład odróżnić swoje weksle prywatne od firmowych) możesz dodać ", prowadzący działalność gospodarczą pod firmą..."
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Ciekawski
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2019, 13:38

Re: Określenie osoby remitenta w wekslu

Post autor: Ciekawski » 13 maja 2019, 11:56

Uprzejmie dziękuję za odpowiedź. Nie mam tylu weksli, aby odróżniać prywatne od firmowych :) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Określenie osoby remitenta w wekslu

Post autor: Lech » 17 maja 2019, 07:53

To już nie musi chodzić o liczbę weksli, ale o to, aby ktoś postronny (jakaś kontrola) nie miał wątpliwości jak taki weksel traktować (np. nadgorliwa księgowa, kontroler z US itp.).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości