Termin zwrotu weksla in blanco

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
AleksandraTrz
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2019, 14:23

Termin zwrotu weksla in blanco

Post autor: AleksandraTrz » 16 lut 2019, 14:30

Witam, mam pytanie.
Czy jest jakiś "prawny" termin oddania weksla in blanco po zakończeniu współpracy?

W umowie napisane jest tylko że jestem zobowiązana utrzymywać zabezpieczenie przez cały okres obowiązywania umowy. Nie ma żadnego terminu uwolnienia weksla.
Czy mam przez to rozumieć, że jeżeli wszystko jest w porządku bez żadnych obciążeń finansowych to z dniem rozwiązania współpracy owy weksel powinien do mnie wrócić, tak?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Termin zwrotu weksla in blanco

Post autor: Lech » 18 lut 2019, 08:58

Przepisy tego nie regulują, zostawiając to uzgodnieniom pomiędzy stronami. Jeśli takich uzgodnień nie było, to można założyć, że w sposób dorozumiany ustalono, że wierzyciel może posiadać weksel do czasu konieczności istnienia takiego zabezpieczenia. Jeśli zatem nie ma możliwości, aby roszczenia zabezpieczone wekslem powstały w przyszłości, to jest podstawa do żądania jego zwrotu.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości