Miejsce okazania oryginału weksla in blanco a miejsce płatności

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
pani-majster
Posty: 5
Rejestracja: 20 gru 2018, 22:38

Miejsce okazania oryginału weksla in blanco a miejsce płatności

Post autor: pani-majster » 21 gru 2018, 12:48

Dzień dobry,

czy wysyłając wezwanie do wykupu weksla in blanco (informujące jednocześnie o jego wypełnieniu) mogę w tym wezwaniu wskazać, iż oryginał weksla jest dostępny do wglądu w miejscowości innej, niż miejscowość płatności? Miejsce płatności to powiedzmy Zakopane, a miejsce udostępnienia weksla do wglądu to np. Warszawa. Strony nie umówiły się co do miejsca płatności i wglądu w oryginał weksla. Różnica ta wynika bowiem z faktu, iż dokumen weksla będzie znajdował się u pełnomocnika.

A moje drugie pytanie, czy do takiego wezwania trzeba załączyć ksero wypełnionego weksla?

Bardzo dziękuję za pomoc :))
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Miejsce okazania oryginału weksla in blanco a miejsce płatności

Post autor: Lech » 23 gru 2018, 15:55

pani-majster pisze:
21 gru 2018, 12:48
Miejsce płatności to powiedzmy Zakopane, a miejsce udostępnienia weksla do wglądu to np. Warszawa. Strony nie umówiły się co do miejsca płatności
Z opisu wynika, że jednak się umówiły - na Zakopane.
i wglądu w oryginał weksla. Różnica ta wynika bowiem z faktu, iż dokumen weksla będzie znajdował się u pełnomocnika.
Powinien znajdować się w miejscu płatności, a nie gdzieś indziej. Jeśli go tam nie będzie, to należy uznać, że do przedstawienia weksla nie doszło.
A moje drugie pytanie, czy do takiego wezwania trzeba załączyć ksero wypełnionego weksla?
Nie trzeba.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 75 gości