Weksel In blanco. Jak to faktycznie jest?

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
rad
Posty: 33
Rejestracja: 09 paź 2018, 07:51

Weksel In blanco. Jak to faktycznie jest?

Post autor: rad » 04 lis 2018, 18:12

Witam serdecznie.
Czytam, czytam, i ręce mi opadają. Zamiast być mądrzejszy, jest odwrotnie....
Jak to faktycznie jest z wekslem in blanco? Niestety, jestem po awarii dysku, nie mam dostępu do historii przeglądarki.
Na jakimś forum, wyczytałem iż do weksla in blanco, wymagana jest deklaracja wekslowa. Bez tego, nie ma nawet co do sądu uderzać. Na innej stronie piszą, iż in blanco jest najlepszą formą zabezpieczenia. Ktoś gdzieś pisał, iż ciężko jest uzyskać nakaz sądu (windykacja) z weksla. gdzie indziej piszą o łatwości i szybkości
Więc jak to jest faktycznie? Szczerze pisząc, mi najbardziej zależy na moim bezpieczeństwie. Pożyczyłem już trochę pieniędzy ludziom, i nauczyłem się, iż w kwestii finansów, nie ma miejsca na sentymenty, czy zaufanie.
Media tylko tylko trąbią o pokrzywdzonych dłużnikach, niestety, nie podają faktów o drugiej stronie medalu...
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel In blanco. Jak to faktycznie jest?

Post autor: Lech » 06 lis 2018, 10:35

Lepiej mieć weksel, niż nie mieć.
Co nie zmienia faktu, że o inne umowy też warto dbać, więc jeśli pożyczasz, to umowa pożyczki, jeśli weksel stanowi zabezpieczenie spłaty innego roszczenia, to jakieś porozumienie, aby nie było potem sporu kto i jak mógł taki weksel wypełnić itp.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
rad
Posty: 33
Rejestracja: 09 paź 2018, 07:51

Re: Weksel In blanco. Jak to faktycznie jest?

Post autor: rad » 06 lis 2018, 11:04

Czyli weksel jest przereklamowany.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel In blanco. Jak to faktycznie jest?

Post autor: Lech » 06 lis 2018, 11:09

Możliwe, nie każdy prawnik umie dobrze doradzić, vide: http://www.remitent.pl/masz-weksel-in-b ... czego/7376
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości