Poprawność umowy/deklaracji wekslowej

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
rad
Posty: 33
Rejestracja: 09 paź 2018, 07:51

Poprawność umowy/deklaracji wekslowej

Post autor: rad » 21 paź 2018, 22:16

Witam szanowne grono,
znalazłem w necie wzór umowy wekslowej. Czy jest ona poprawna i właściwa?
Zostanie przedstawiona do podpisania, osobie, która nie lubi wywiązywać się z zobowiązań.
W dniu dzisiejszym (09 /11/ 2018r.) Anna Kowalska podpisuje i składa na ręce remitenta – Jana Kaczora – weksel in blanco. Może on być wypełniony jedynie do 10/08/2019 roku, na kwotę nie większą niż dziewięćset zł – tylko w przypadku, gdy wystawca nie odda Janowi Kaczorowi długu.
Weksel posiada następujące cechy:
– miejsce wystawienia: Sopot
– data wystawienia: 09 listopad 2018r.
– oznaczenie remitenta: Jan Kaczor
– symbol waluty: „zł”
– adnotacja o istnieniu umowy wekslowej
Wzór weksla in blanco znalazłem na stronie ;)
… … … dnia … … … … … … … … … Na … … …
… … … … … … … … zapłacę .. … za ten .. .. … .
weksel na zlecenie … … … … … … … … … sumę
… … … … … … … … … … … … … … … … … … .
(podpis)
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Poprawność umowy/deklaracji wekslowej

Post autor: Lech » 22 paź 2018, 09:18

I umowa, i weksel mojego autorstwa, ale umowa to dość ogólny przykład - raczej jako wzór do przerobienia do własnych potrzeb. Na przykład nie wiadomo w ogóle, jaki dług miałby weksel zabezpieczać. Można również dodać takie warunki, na jakich stronom zależy, na przykład wystawcy może zależeć na tym, aby opisać sposób zwrotu weksla, czy sposób zachowania wierzyciela po powstaniu zaległości (gdzie/jak informować o wypełnieniu weksla, gdzie przedstawić weksel do zapłaty itp.), obu stronom, aby dokładnie określić, co się będzie składać na sumę weksla (należność główna, odsetki, czy będą jakieś opłaty dodatkowe itp.).

Z kolei jeśli chodzi o weksel, to ze strony wystawcy jest to wzór raczej nie do zaakceptowania - dlaczego - o tym pisałem na stronie w zakładce "bezpieczny weksel in blanco".
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
rad
Posty: 33
Rejestracja: 09 paź 2018, 07:51

Re: Poprawność umowy/deklaracji wekslowej

Post autor: rad » 22 paź 2018, 10:14

Chodzi o pożyczkę prywatną. W tym wypadku, weksel ma być zabezpieczeniem pożyczkodawcy.
Zbyt wielu pożyczkobiorców liczy na łatwą kasę, i nie oddaje.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości