wierzyciel dopisał sobie sam "bez protestu"

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
lukasmax123
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2018, 16:01

wierzyciel dopisał sobie sam "bez protestu"

Post autor: lukasmax123 » 05 paź 2018, 16:06

Witam
Mój pracodawca sam sobie na wekslu dopisał "bez protestu", wezwał mnie do zapłaty na nie mój adres po czym poszedł do sądu. Czy czynienie takiego dopisku może skutkować nieważnością weksla, lub w jakikolwiek sposób wpływać na przebieg sprawy?

Treść weksla:Poznań, dnia 5 sierpnia 2014 r. na ...............(tu wpisał kwotę) dnia ...........(tu wpisał dzień) zapłacę za ten własny weksel na zlecenie XXX sp. z o.o.sumę (tu wpisał kwotę i dopisał bez protestu
weksel płatny w pozwaniu Moje imię nazwisko (odręczny mój podpis), pesel i nr dowodu
lukasmax123
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2018, 16:01

Re: wierzyciel dopisał sobie sam "bez protestu"

Post autor: lukasmax123 » 05 paź 2018, 16:23

miało być "weksel płatny w poznaniu" :)
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: wierzyciel dopisał sobie sam "bez protestu"

Post autor: Lech » 05 paź 2018, 17:16

Dopisanie tej klauzuli nie wpływa w żaden sposób na twoje zobowiązanie, więc i jej dopisanie - nawet jeśli odbyło się wbrew twojej woli - nie wpływa na ważność weksla.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
lukasmax123
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2018, 16:01

Re: wierzyciel dopisał sobie sam "bez protestu"

Post autor: lukasmax123 » 08 paź 2018, 10:19

Ogólnie już tyle wiem, natomiast, czy mogę wnosić o oddalenie powództwa, ponieważ nie był zrobiony prawidłowo protest i byłem wezwany na niewłaściwy adres.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: wierzyciel dopisał sobie sam "bez protestu"

Post autor: Lech » 08 paź 2018, 10:44

lukasmax123 pisze:
08 paź 2018, 10:19
Ogólnie już tyle wiem, natomiast, czy mogę wnosić o oddalenie powództwa, ponieważ nie był zrobiony prawidłowo protest
Nie, ponieważ protestu w przypadku dochodzenia roszczenia od wystawcy nie robi się w ogóle
i byłem wezwany na niewłaściwy adres.
Wezwanie nie ma znaczenia, ważniejsze jest, gdzie weksel był przedstawiony do zapłaty - zgodnie z treścią weksla powinno to być miasto Poznań.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości