Opłata sądowa za pozew z weksla w postępowaniu nakazowym

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
son_of_a_gun
Posty: 8
Rejestracja: 24 cze 2018, 08:17

Opłata sądowa za pozew z weksla w postępowaniu nakazowym

Post autor: son_of_a_gun » 13 sie 2018, 08:03

Czy wnosząc pozew na druku P opłacam pełną opłatę 5% od kwoty roszczenia i czekam na zwrot 3/4 tej kwoty jeśli sąd rozpatrzy moją sprawę w postępowaniu nakazowym z weksla czy od razu opłacam 1/4 opłaty sądowej i czekam ewentualnie na wezwanie aby dokonać dopłaty jeśli mój pozew nie będzie jednak rozpatrzony w postępowaniu nakazowym? Wydawało mi się że druga opcja ma zastosowanie jednak na stronie sądu znalazłem informację: "Ponadto wskazanie w pozwie numeru konta powoda przyspieszy zwrot 3/4 opłaty od pozwu, która dokonywana jest z urzędu." (http://bip.warszawa.so.gov.pl/artykuly/ ... a-nakazowa). Dziękuję.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Opłata sądowa za pozew z weksla w postępowaniu nakazowym

Post autor: Lech » 14 sie 2018, 06:46

Wpłacasz 1,25%.

Zwrot 3/4 z 5% przysługuje w postępowaniu upominawczym, jeśli sprawa zakończy się nakazem zapłaty (nie będzie złożonego sprzeciwu).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości