and NOW? (sąd wzywa do uzupełnienia opłaty sądowej)

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

and NOW? (sąd wzywa do uzupełnienia opłaty sądowej)

Post autor: Palestra » 23 gru 2010, 20:16

Sąd rejonowy w ...... w sprawie z powództwa ...... przeciwko ......... wzywa do uiszczenia kwoty 225 tytułem uzupełniającej opłaty sądowej.
Leszek pozew na dyche z wniosku który podałeś, wpłacone znaczki na kwotę 10.000 zł
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: and NOW? (sąd wzywa do uzupełnienia opłaty sądowej)

Post autor: Lech » 23 gru 2010, 21:29

Sąd wydaje również nakaz zapłaty [w postępowaniu nakazowym] przeciwko zobowiązanemu z weksla, czeku, warrantu lub rewersu należycie wypełnionego, których prawdziwość i treść nie nasuwają wątpliwości.
Żądanie dopłaty 225zł oznacza, że sąd nie zdecydował się na wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym, ponieważ:

1/ weksel nie był należycie wypełniony - jako że rozmawialiśmy już o tym przez telefon, jak również przesyłał mi Pan skan weksla, to wiem, że weksel *jest* należycie wypełniony

2/ "prawdziwość i treść nie nasuwają wątpliwości" - tu jest już pole do subiektywnej oceny sędziego, czy dołączony do pozwu weksel nasuwa, czy nie nasuwa mu wątpliwości co do jego prawdziwości.

Proszę wpłacić brakującą żądaną przez sąd opłatę i czekać na dalsze czynności, prawdopodobnie zostanie wydany nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: and NOW? (sąd wzywa do uzupełnienia opłaty sądowej)

Post autor: Palestra » 23 gru 2010, 21:51

W postępowaniu upominaczym czy to coś zmienia?
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: and NOW? (sąd wzywa do uzupełnienia opłaty sądowej)

Post autor: Lech » 23 gru 2010, 21:58

Przede wszystkim nakaz zapłaty będzie miał nadaną klauzulę wykonalności dopiero po prawomocnym zakończeniu postępowania, czyli:

- po upływie terminu na złożenie sprzeciwu - w przypadku braku sprzeciwu

- po zakończeniu postępowania poprzez wydanie prawomocnego wyroku - w przypadku złożenia sprzeciwu.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: and NOW? (sąd wzywa do uzupełnienia opłaty sądowej)

Post autor: Palestra » 23 gru 2010, 22:03

Czyli tak naprawdę weksel ma jedynie znaczenie od przy widzi mi się sędziego( patrz mój przykład) wystawca wypełnił weksel własnoręcznie, mineły prawie dwa miesiące od zapłaty i sęzie ma jaklieś wąty ........ nic tylko pożyczac ;)
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: and NOW? (sąd wzywa do uzupełnienia opłaty sądowej)

Post autor: Lech » 23 gru 2010, 22:13

Roszczeń z weksla dochodziłem kilkadziesiąt razy, głównie w sądach w Warszawie, nie było większych problemów,

co nie oznacza, że gdzieś, ktoś jakiś sędzia, będzie miał jakieś nieobiektywne wątpliwości, tego typu sytuacje opisałem we wpisie http://www.remitent.pl/nakaz-zaplaty-ni ... weksla/846
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: and NOW? (sąd wzywa do uzupełnienia opłaty sądowej)

Post autor: Palestra » 23 gru 2010, 22:17

Czyli braki wiedzy PW w sądzie w mojej miejscowośc,i a dłużnik się śmieje :lol:
Cóż tak było jest i ...... Niech ma święta spokojne ;)
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: and NOW? (sąd wzywa do uzupełnienia opłaty sądowej)

Post autor: Lech » 23 gru 2010, 22:22

Co się odwlecze, to nie uciecze, przyjdzie kryska na matyska, ten się śmieje, kto się śmieje ostatni ;)

Wesołych Świąt!
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: and NOW? (sąd wzywa do uzupełnienia opłaty sądowej)

Post autor: Palestra » 23 gru 2010, 22:35

Tylko załóżmy sytuację że wystawca powie że wówczas jak wypisywał weksel to było pochmurno i w ogóle pogoda była nie ciekawa dlatego ten weksel( wobec wystawcy) jest śmieciową sprawą a pieniądze cyt" oddam jak byde miał robote a na dzisiej to możecie mnie w ...... pocałowac" paląc marlboro opartyn o płot swojej działki.
Nacóż nam weksel jak sędzią i tak stosuje kc.
Nic tylko napic się wina z lidla :P
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości