Weksel z poręczeniem pozew

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
pawelwoj
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2014, 21:19

Weksel z poręczeniem pozew

Post autor: pawelwoj » 02 paź 2017, 19:38

Pytanko: czy takie uzasadnienie pozwu będzie dla Sądu wystarczające w przypadku weksla z poręczycielem ? (mąż wystawca,żona poręczyciel)

Powód jest w posiadaniu weksla wystawionego przez pozwanych na kwotę 3800,00 zł.
Termin płatności upłynął 09.01 2017 r. Weksel w dniu 02.01.2017 został przedstawiony do
zapłaty, pozwani jednak nie wykupili go w terminie płatności.


czy może inaczej to sformułować bo zasadniczo to wystawcą weksla jest mąż a żona poręczycielem a to oznacza że chyba nie są oboje wystawcami ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel z poręczeniem pozew

Post autor: Lech » 02 paź 2017, 19:41

Możesz jeszcze wskazać artykuł, z którego wynika solidarność dłużników (niby to wiadomo, ale była już sprawa, kiedy sąd tego nie wiedział, wzywał do wykazania solidarności, ogólnie było z tego dużo śmiechu i dużo straconego czasu). Oraz pamiętaj o klauzuli mediacyjnej.

Co do samego twojego fragmentu - rzeczywiście bliższe prawdy jest "powód jest w posiadaniu weksla wystawionego przez X i poręczonego przez Y".
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
pawelwoj
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2014, 21:19

Re: Weksel z poręczeniem pozew

Post autor: pawelwoj » 05 paź 2017, 12:59

Lech pisze:Możesz jeszcze wskazać artykuł, z którego wynika solidarność dłużników (niby to wiadomo, ale była już sprawa, kiedy sąd tego nie wiedział, wzywał do wykazania solidarności, ogólnie było z tego dużo śmiechu i dużo straconego czasu). Oraz pamiętaj o klauzuli mediacyjnej.

Co do samego twojego fragmentu - rzeczywiście bliższe prawdy jest "powód jest w posiadaniu weksla wystawionego przez X i poręczonego przez Y".
Możesz rozwinąć o co chodzi z tą klauzulą mediacyjną ?
Weksel był zabezpieczeniem pożyczki, wypowiedziałem umowę, przedstawiłem weksel do zapłaty, coś pominąłem ?
Po terminie wykupu chcę pojechać do Sądu złożyć pozew, składałem kilka razy ale nigdy nie miałem weksla poręczonego.
pawelwoj
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2014, 21:19

Re: Weksel z poręczeniem pozew

Post autor: pawelwoj » 05 paź 2017, 13:02

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości