weksel in blanco

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
shadzia28
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2017, 21:23

weksel in blanco

Post autor: shadzia28 » 27 sie 2017, 21:36

witam mam pytanie odnosnie weksla in blanco. w maju dostałam pismo o zamknieciu mojego konta firowego. zostal w alior banku jeszcze moj weksel. w maju kiedy poszłam sprawdzic czy wszystko z bankiem mam na czysto okazało sie ze tak wiec chicałam odebrac weksel. pani z banku powiedziala ze nie moze mi go wydac bo nie ma osoby ktora tym sie zajmuje. ok był długi weekend rozumiem. po kilku dniach jak nie odbierała telefonu poszłam tam znowu zaczeła sciemniac ze musi miec zgode z centrali itd... po dwoch tygodniach ciszy złozylam na infolinie reklamacje to dostałam tylko sms ze została przyjeta do rozpatrzenia . mineło dwa miesiace wiec znowu poszłam do banku do dyrektorki teraz dostałam informacje ze wydadza mi go dopiero za 2 lata.. bo teraz sa przenoszone do jakiejs tam bazy i wczesniej go nie dostane.. napisała na karte kiedy do odbioru i tyle.. i tutaj moje pytanie po co im mój weksel na jeszcze 2lata jesli nic im nie zalegam itd? czy alior bank ma prawo tyle go przetrzymywac ? a jesli tak to czy bank nie powinien mi dac jakiegos dokumentu na to ze odbiore dopiero za 2 lata? boje sie ze to grubsza sprawa ze cos sie znim stało i teraz mnie zbywaja... a nie chce za kilka tak zobaczyc kogos z moim wekslem w reku i wariacka kwota na nim... prosze o szybka odpowiedz dziekuje z gory
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel in blanco

Post autor: Lech » 28 sie 2017, 08:53

Nie wiem co było powodem wystawienia weksla, na pewno nie sam fakt otwarcia konta - zatem i fakt jego zamknięcia jest nieistotny. Zakładam jednak, że pod względem ewentualnego wystąpienia roszczenia wszystkie kredyty zostały już spłacone, termin gwarancji bankowych już upłynął itp. (na ten temat jednak się jednoznacznie nie wypowiem, nie znam bowiem twoich umów zawartych z Alior Bankiem).

Nie ma zatem powodów, aby bank nie oddał weksla. W szczególności takim powodem nie jest "przenoszenie bazy", i to przez okres 2 lat.

Drogi do odzyskania weksla są trzy - nękanie pismami reklamacyjnymi, arbiter bankowy, lub powództwo sądowe o zwrot weksla.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości