Kilka pytań do Pana wzoru weksla

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
MaciejS
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2017, 13:45

Kilka pytań do Pana wzoru weksla

Post autor: MaciejS » 23 sie 2017, 13:56

Pożyczyłem koledze 1000zł w maju. Zabezpieczyłem się Pana wekslem: http://www.remitent.pl/wzory_weksli/wek ... y_wzor.pdf Teraz chcę go uzupełnić ale mam kilka pytań. Kolega mi oddał jedynie 390 zł i reszty mówi że nie ma i nie odda. A miał oddać w czerwcu.
1. Czy jak przetnę kartkę w miejscu "odetnij" to sąd nie będzie miał obiekcji, że "coś tam niżej było ważnego"?
2. W okienku na podpis kolega wpisał swój pesel (same cyferki bez słowa pesel) oraz czytelnie imię i nazwisko. Czy ten pesel nie będzie przeszkadzał w sądzie?
3. Czy weksel mam uzupełnić drukowanymi czy pisemnymi literami?
4. W punkcie 5 mam wpisać "Dnia 1 września 2017 r."? Czy bez słowa "Dnia"?
5. W punkcie 6 wystarczy sama literka "ę"?
6. Moje imię i nazwisko w punkcie 7 mieści się w górnej linijce. Czy dolną linijkę mam zostawić pustą czy wpisać kreskę "------------"?
7. Czy w punkcie 8 mam wpisać "sześćset dziesięć złotych" czy "sześciuset dziesięciu złotych"?
8. Czy w punkcie 9 mogę wpisać "bez protestu"? Czy może inną klauzulę Pan poleca?
9. W polu na dokładny adres nie zmieści się mój adres, czy mogę go w dwóch linijkach napisać?

Dużo pytań. Przepraszam. Nie chcę błędu popełnić. Szansę na odzyskanie 610 zł widzę tylko poprzez ten weksel a jest to dla mnie kwota znacząca.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań do Pana wzoru weksla

Post autor: Lech » 24 sie 2017, 06:19

MaciejS pisze:1. Czy jak przetnę kartkę w miejscu "odetnij" to sąd nie będzie miał obiekcji, że "coś tam niżej było ważnego"?
To nie do mnie pytanie, tylko do sądu :) W celu uniknięcia takich dywagacji możesz odciąć ponad napisem "odetnij".
2. W okienku na podpis kolega wpisał swój pesel (same cyferki bez słowa pesel) oraz czytelnie imię i nazwisko. Czy ten pesel nie będzie przeszkadzał w sądzie?
Nie.
3. Czy weksel mam uzupełnić drukowanymi czy pisemnymi literami?
Nie ma to znaczenia.
4. W punkcie 5 mam wpisać "Dnia 1 września 2017 r."? Czy bez słowa "Dnia"?
Nie ma to znaczenia.
5. W punkcie 6 wystarczy sama literka "ę"?
Tak.
6. Moje imię i nazwisko w punkcie 7 mieści się w górnej linijce. Czy dolną linijkę mam zostawić pustą czy wpisać kreskę "------------"?
Możesz zrobić i tak, i tak.
7. Czy w punkcie 8 mam wpisać "sześćset dziesięć złotych" czy "sześciuset dziesięciu złotych"?
Nie ma znaczenia.
8. Czy w punkcie 9 mogę wpisać "bez protestu"? Czy może inną klauzulę Pan poleca?
Nie ma potrzeby wpisywania dodatkowych klauzul. Klauzula bez protestu nic nie daje remitentowi (wierzycielowi), a z twoich pytań nie wynika, aby były potrzebne jakieś inne klauzule.
9. W polu na dokładny adres nie zmieści się mój adres, czy mogę go w dwóch linijkach napisać?
Tak.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 65 gości