Poprawność weksla

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Jan Torbicz
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2017, 14:54

Poprawność weksla

Post autor: Jan Torbicz » 03 maja 2017, 15:15

Dzień dobry,
potrzebuję porady w przedmiocie poprawności weksla który posiadam. Na wstępie pragnę poinformować że nie jestem ani prawnikiem, ani przedsiębiorcą, a przedmiotowa sytuacja jest pierwszym moim kontaktem z tą tematyką.

Znajomy potrzebował pieniędzy, pożyczyłem mu je. Doradzono mi wtedy żeby zabezpieczyć pożyczkę wekslem. Oczywiście wtedy nie podszedłem prawidłowo do problemu bo ufałem znajomemu w 100%.
Problemem jest to że jak teraz doczytuję to udziwnienia w dokumencie /alternatywna kwota i dodatkowy dokument do okazania/ mogą spowodowac nieważność ów weksla.

Proszę o pomoc, a mianowicie o wskazanie czy dokument jest wekslem, czy moja wierzytelność jest bezpieczna - w najgorszym wypadku czy wygram w sądzie /znajomy raczej nie spłaci dobrowolnie weksla/ w przypadku uznania że dokument nie jest wekslem. Czy na obecnym etapie mogę jakoś poprawić i zabezpieczyć moją wierzytelność?

Z góry dziękuje za pomoc.
Weksel.png
Weksel
Weksel.png (187.38 KiB) Przejrzano 6993 razy
[attachment=1]Weksel.png[/attachment
Załączniki
kwit.png
Pokwitowanie
kwit.png (273.57 KiB) Przejrzano 6993 razy
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Poprawność weksla

Post autor: Lech » 03 maja 2017, 16:55

Jak słusznie prawisz, to nie jest weksel. Ale masz coś, z czego wynika, że zapewne komuś przekazałeś 20 000zł. Teraz tylko trzeba to ładnie opisać w pozwie, pokajać się, że te wekslowe potworki wyszły z tego, że "wiedziałeś, że dzwoni, ale nie wiedziałeś w którym kościele", i może w procesie opartym na tych dokumentach (nie opartym o stosunek wekslowy) coś się uda uzyskać :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Jan Torbicz
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2017, 14:54

Re: Poprawność weksla

Post autor: Jan Torbicz » 03 maja 2017, 18:32

Dziękuje serdecznie za informację, tego się obawiałem.

Mam jeszcze jedną wielką prośbę, czy dla mojego bezpieczeństwa może Pan usunąć ten wątek - obawiam się że dłużnik po wejściu na to forum zyskał by wiedzę która może postawić go w lepszej pozycji niż mnie.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Poprawność weksla

Post autor: Lech » 03 maja 2017, 18:45

Panie Janie,
na tym właśnie polega pomoc bezpłatna na forum, że jest ona udzielana publicznie (http://www.remitent.pl/potrzebuje-porad ... bezplatnie).

Dodam, że nie ma tu nic do negatywnego wykorzystania przez dłużnika - sąd nie wyda nakazu zapłaty na podstawie takiego weksla bez potrzeby podejmowania obrony ze strony dłużnika.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Jan Torbicz
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2017, 14:54

Re: Poprawność weksla

Post autor: Jan Torbicz » 03 maja 2017, 18:51

Rozumiem, ale mimo to jest to wyjątkowa dla mnie sytuacja i wyjątkowo proszę o usunięcie postu - chodzi mi o to że teraz mam przewagę bo wiem o tym że to nie weksel a on nie, i mogę idąć mu na ręke z terminem albo kwotą zamienić ów dokument na nowy weksel. Są to dla mnie bardzo duże pieniądze i nie chciał bym stracić pozycji do negocjacji - proszę o zrozumienie i wyjątkowe pójscie mi na ręke w tym temacie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości