Notariusz-scan dowodu osobistego-podpisy

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Paullina
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2016, 11:21

Notariusz-scan dowodu osobistego-podpisy

Post autor: Paullina » 22 wrz 2016, 11:37


Miałam okazję być u notariusza w celu przygotowania dokumentów pod zakup nieruchomosci.
Dostarczyłam niezbędne dokumenty, i Pani poprosiła mnie o dowód osobisty i zrobiła ksero dowodu na kartce A4.
Na kartce tej pod kserem dowodu napisała długopisem " Nie prowadzi działalnosci gospodarczej"
i poprosiła o wpisanie kontaktu do mnie - tel, i maila.
Ja zrozumiałam ze mam się tam podpisać bo przecież ma do mnie kontakty
gdyż dzwoniłam do niej i odpisywała mi na maila wiec jakaś zakręcona jest ta osoba.
Więc ja jakoś tak automatycznie podpisałam się pod tym zdaniem.
" Nie prowadzi działalnosci gospodarczej"
ale samo imię bez nazwiska czytelnie bo jakoś coś mnie tchnęło ze to dziwne zeby sie podpisywac pod kserem dowodu.
Więc pod tym kserem jest napisane " Nie prowadzi działalnosci gospodarczej" a zaraz pod tym moj podpis imię bez nazwiska
(Paulina). Czy mam się czym martwić? Chyba nie powinno sie podpisywac takich karteczek z kserem dowodu ?
Z tego co czytałam na Waszym forum trzeba uwazac na takie ksera i podpisy.
Czy sam podpis imieniem mozna wykorzystac do nieuczciwych zamiarow?
Będę tam jeszcze raz to mam zabrac im ten dokument z kserem i moim podpisem ( imieniem bez nazwiska) czy moze zostac u notariusza? Ta Pani sie pomyliła i chciala zebym wpisała swoje kontakty ktore juz miala a ja myslałam ze chce podpis(zamieszanie)
I tak zostało juz wzieła sobie to ksero z podpisem imienia Paulina czytalnie pod tekstem
" Nie prowadzi działalnosci gospodarczej"
Tak piszecie zeby uwazac na wszystko wiec co robic?
Paulina.


Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Notariusz-scan dowodu osobistego-podpisy

Post autor: Lech » 22 wrz 2016, 11:56

Uważać - tak - ale nie popadać w paranoję ;)
Sama prośba o takie oświadczenie w takiej formie raczej dziwna u notariusza, ale wierzę, że do czegoś jest to jej potrzebne (może do celów podatkowych - jako podkładka pod niewystawianie faktury?).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Paullina
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2016, 11:21

Re: Notariusz-scan dowodu osobistego-podpisy

Post autor: Paullina » 22 wrz 2016, 13:20

Lech pisze:Uważać - tak - ale nie popadać w paranoję ;)
Sama prośba o takie oświadczenie w takiej formie raczej dziwna u notariusza, ale wierzę, że do czegoś jest to jej potrzebne (może do celów podatkowych - jako podkładka pod niewystawianie faktury?).
Ta osoba , pewnie sekretarz czy asystent notariusza zapytała mnie czy prowadzę dzialalność gospodarczą
ponieważ jeżeli prowadzę to potrzebny jest Nip .
Więc zapisała na karcie a4 pod scanem dowodu info ze nie prowadzę dzialalności gosp.
Czy notariusz ma uprawnienia aby pobierać scany dowodów osobistych, czy to koniecznie do realizacji aktow notarialnych
przy zakupie mieszkania?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Notariusz-scan dowodu osobistego-podpisy

Post autor: Lech » 22 wrz 2016, 13:51

A wymaga? Przecież nie uzależnia od tego dokonania czynności. Po prostu jest to najwygodniejsza forma przekazania danych, które są potrzebne do sporządzenia treści aktu.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 24 gości