Oddzoał Banku jako remitent

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Hubert
Posty: 9
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:24

Oddzoał Banku jako remitent

Post autor: Hubert » 19 wrz 2016, 21:35

dobry wieczór,
mam pytanie co do poprawności wystawionego weksla in blanco. Co do zasady remitentem miał być powiedzmy Bank XYZ S.A. w Warszawie, ale w samym blankiecie wekslowym znalazł się Bank XYZ S.A. w Warszawie Oddział w Poznaniu.

Czy może "chwycić" zarzut błędnego określenia remitenta? dotarłem co prawda do wyroku SO w Szczecinie I C 1116/12 wskazujący że ostatecznie nie jest to błąd ale nie mam pewności,

jakaś sugestia w temacie?

dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Oddzoał Banku jako remitent

Post autor: Lech » 20 wrz 2016, 11:39

Co do zasady dotychczasowe orzecznictwo i komentarze dopuszczają takie wskazanie remitenta, np. "Mimo że nie ma on [oddział] samodzielnego bytu prawnego, jest to jednak wyodrębniona ze względu na rodzaj wykonywanych czynności lub położenia część składowa spółki. [...] Tak więc spółka i jej oddział to jedna i ta sama osoba" (Heropolitańska).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości