Weksel do umowy pożyczki

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
aron
Posty: 11
Rejestracja: 15 wrz 2016, 20:41

Weksel do umowy pożyczki

Post autor: aron » 15 wrz 2016, 20:53

Wspomagając się poradami z tej strony postarałem się sporządzić weksel in blanco wraz z deklaracją na zabezpieczenie umowy pożyczki.

Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i w związku z tym proszę o poradę, czy nie popełniłem nigdzie błędu, za który przyjdzie słono zapłacić? W razie potrzeby mogę załączyć umowę pożyczki.
WEKSEL Page_1.gif
WEKSEL Page_1.gif (61.22 KiB) Przejrzano 8237 razy
WEKSEL Page_2.gif
WEKSEL Page_2.gif (13.88 KiB) Przejrzano 8237 razy
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel do umowy pożyczki

Post autor: Lech » 15 wrz 2016, 21:07

Zamieść jeszcze skan umowy pożyczki.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
aron
Posty: 11
Rejestracja: 15 wrz 2016, 20:41

Re: Weksel do umowy pożyczki

Post autor: aron » 15 wrz 2016, 21:55

Poniżej treść umowy pożyczki
UMOWA POŻYCZKI_Page_1.gif
UMOWA POŻYCZKI_Page_1.gif (67.92 KiB) Przejrzano 8226 razy
UMOWA POŻYCZKI_Page_2.gif
UMOWA POŻYCZKI_Page_2.gif (76 KiB) Przejrzano 8226 razy
UMOWA POŻYCZKI_Page_3.gif
UMOWA POŻYCZKI_Page_3.gif (29.4 KiB) Przejrzano 8226 razy
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel do umowy pożyczki

Post autor: Lech » 16 wrz 2016, 03:00

Patrząc na weksel z punktu widzenia wierzyciela - jest on poprawny i w razie czego będzie można go poprawnie uzupełnić i dochodzić zapłaty. Z punktu widzenia dłużnika nie podpisywałbym takiego weksla (brak oznaczenia remitenta, brak klauzuli nie na zlecenie, brak daty wystawienia itp.) - poczytaj o bezpiecznym wekslu in blanco - http://www.remitent.pl/bezpieczny-weksel-in-blanco

Z drugiej strony przeczytaj bliźniaczy wątek - do takiej transakcji, którą chcesz zawrzeć niekoniecznie potrzeba umowy pożyczki, tylko wystarczy sam weksel - viewtopic.php?f=2&t=1422
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
aron
Posty: 11
Rejestracja: 15 wrz 2016, 20:41

Re: Weksel do umowy pożyczki

Post autor: aron » 16 wrz 2016, 05:55

Spisana umowa pożyczki musi być - pożyczkodawca nie zgodzi się, aby było inaczej. Okazuje się jednak, że osobą reprezentującą spółkę-pożyczkobiorcę i poręczycielem jest ta sama osoba. Co więcej, dostałem informację, że spółka-pożyczkobiorca nie posługuje się pieczęciami w oficjalnych dokumentach. W jaki sposób w takim przypadku poręczyciel mógłby osobiście poręczyć na wekslu? Wystarczy, że obok swojego podpisu, jako wystawy, podpisze się powtórnie z dopiskiem np. "poręczam osobiście za wystawcę" ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel do umowy pożyczki

Post autor: Lech » 16 wrz 2016, 07:45

Zakryłeś dane firmy, więc nie sposób w ciemno napisać jak ta spółka powinna się podpisać. Sam poręczyciel podpisuje się tylko swoim imieniem i nazwiskiem bez pieczęci, bo - jeśli dobrze rozumiem - poręczycielem weksla ma być osoba fizyczna.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości