zarzuty od nakazu zapłaty z weksla- PILNE

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Harnaś
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2016, 10:28

zarzuty od nakazu zapłaty z weksla- PILNE

Post autor: Harnaś » 25 sie 2016, 10:52

Dzień dobry,
Prosze o pomoc!
jakiś czas temu wynajmowałem lokal w celu prowadzenia usług. W momencie podpisania umowy właściciel zażądał podpisania weksla In blanco na wypadek nie uregulowania płatności za najem. Pierwszy miesiąc opłaciłem( mimo iż faktury mi nie dostarczył). W następnym miesiącu poprosił mnie o wykonanie dla niego usługi. Niestety po pewnym czasie wypowiedziałem mu umowe najmu, bo zaczął nierzetelnie podchodzi do sprawy. Wtedy zażądał podpisania deklaracji wystawcy weksla IN BLANCO ( z treści wynikało, że wierzyciel jest upoważniony do wypełnienia go za opłatę za dwa miesiące-jedena opłata była w tym momencie wymagalna a drugia po zakończeniu kolejnego miesiaca)
Następnie Umówiliśmy się, że zakres wykonanych przezez mnie usług wchodzi w cenę za najem i, że jesteśmy rozliczeni. Wystawiłem fakturę ale On nie chciał wykazywać takiej faktury i jej nie przyjął, więc pozostała umowa ustna czynsz za usługę.
Po jakimś czasie wezwał mnie do zapłaty, później do wykupu weksla a teraz otrzymałem nakaz zapłaty w post.nakazowy z weksla, gdzie wierzyciel nie wspomina nic o wykonanej usłudze i rozliczeniu w ten sposób. Przedsatwia jedynie fakturę zaległą, wezwania do zapłaty, wykupu weksla i weksel z deklaracją.
JAK NAPISAĆ ZARZUTY NA TAKI NAKAZ ? JAKA MOZE BYĆ REAKCJA SĄDU NA TAKIE ZARZUTY, ŻE TEORETYCZNIE JESTEŚMY ROZLICZENI?
Dodam, że posiadam dokumentację fotograficzną z przeprowadzonego przez mnie zlecenia.
Prosze o szybką pomoc, jutro mam ostatni dzień na wysłanie zarzutów do sądu. Zmagałem sie z tym sam ale juz nie mogę...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: zarzuty od nakazu zapłaty z weksla- PILNE

Post autor: Lech » 25 sie 2016, 11:10

Obawiam się, że na forum nie sposób pomóc, nie widząc dokumentów (pozwu, weksla, deklaracji, zawieranych w międzyczasie umów itp.). W najgorszym wypadku będzie trzeba zapłacić sumę weksla (jako należną za czynsz), a swoich roszczeń z tytułu wykonanych usług dochodzić w innym postępowaniu, jeśli są na te roszczenia jakieś dowody.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Harnaś
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2016, 10:28

Re: zarzuty od nakazu zapłaty z weksla- PILNE

Post autor: Harnaś » 25 sie 2016, 11:18

Rozumiem, proszę mi chociaż pomóc skonstruować zarzuty w poprawny sposób, tzn tak aby były ujęte prawniczym językiem w ten sposób abym sobie jeszcze nie zaszkodził :)
Czy można to zakwalifikować jako świadczenie wzajemne?
Mam przecież :
zdjecia z prac,
oświadczenie które mi podpisał że opuszczam hale a na niej zostają wyłącznie dwa samochody( będące przedmiotem wykonanej usługi)
A On nie ma potwierdzenia wpłaty za wykonaną usługę
Harnaś
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2016, 10:28

Re: zarzuty od nakazu zapłaty z weksla- PILNE

Post autor: Harnaś » 25 sie 2016, 11:20

Teraz chyba nie mogę złożyć powództwa wzajemnego?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: zarzuty od nakazu zapłaty z weksla- PILNE

Post autor: Lech » 25 sie 2016, 11:21

Tak jak wspomniałem - bez wglądu w dokumenty nie jestem w stanie pomóc.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości