Odszkodowanie od firmy leasingowej za żle wypełniony weksel

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
jacekjank@gmail.com
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2016, 10:06

Odszkodowanie od firmy leasingowej za żle wypełniony weksel

Post autor: jacekjank@gmail.com » 17 mar 2016, 10:17

Witam
Mam 12 weksli które wystawił Millennium leasing , komornik ściągnął pieniądze ponieważ sąd nie wstrzymał egzekucji mimo mojego sprzeciwu , że umowy leasingowe są spłacone a nawet powstała nadwyżka 26 tys której Millennium Leasing nie chce oddać.
Na tą chwilę zakończyły się 3 sprawy w instancji gdzie wygrałem i moje pytanie czy ktoś podpowie czy można wystąpić o odzkodowanie nie tylko za poniesione straty ale zwykłe chamstwo , żeby nigdy nie ścigali więcej żadnego polskiego przedsiębiorcy !
Ja miałem u nich w leasingu 12 aut , wypowiedzieli wszystkie umowy nie pozwolili kontynuować żadnej umowy . Po sprzedaży tych aut powstała nadwyżka sumarycznie na wszystkich umowach 26 tys ale oni pazerni wypełnili wszystkie weksle a sąd wydał nakaz nie sprawdzając nic. Coś trzeba z tym zrobić ,żeby nie byli bezkarni. Mnie ścigał komornik nie spałem , mam dziecko niepełnosprawne i okazuje się że mam rację a oni przegrywają z kretesem proces za procesem. Jak ich ukarać? Pozdrawiam Jacek Jankowski
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Odszkodowanie od firmy leasingowej za żle wypełniony wek

Post autor: Lech » 17 mar 2016, 10:19

Tutaj zostało to dokładnie opisane:
http://www.remitent.pl/odpowiedzialnosc ... dztwa/4112
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
jacekjank@gmail.com
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2016, 10:06

Re: Odszkodowanie od firmy leasingowej za żle wypełniony wek

Post autor: jacekjank@gmail.com » 17 mar 2016, 10:34

Dzięki to już wiem ale Millennium wymyśliło sowje przepisy, powołało się na wymyślone przez siebie zwroty np raty przeszłe i raty przyszłe czego nie było w umowie ani w art 709 ust15 . Dlatego pytanie czy mogę oprócz naprawienia szkody wystąpić o np 50 tys dla jakiej organizacji pozytku publicznego ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Odszkodowanie od firmy leasingowej za żle wypełniony wek

Post autor: Lech » 17 mar 2016, 10:37

A dlaczego miałbyś móc?
I co to znaczy "wymyśliło przepisy"? Po prostu chciało więcej, niż mogło, i przegrało, normalna sprawa. Większość dużych wierzycieli, którzy żądają weksli in blanco, nie umie się potem z tymi wekslami obchodzić, niestety.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
jacekjank@gmail.com
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2016, 10:06

Re: Odszkodowanie od firmy leasingowej za żle wypełniony wek

Post autor: jacekjank@gmail.com » 17 mar 2016, 15:51

Czyli widzę Panie Le
Dla mnie to naturalne , że jak ktoś coś spieprzy to musi ponieść konsekwencje Pan Panie Leszku widze , że się z tym nie zgadza.
Tu nie chodzi o to , że oni nie umieją się obchodzić z wekslem wręcz przeciwnie tu chodzi o kasę Millennium zapłaciło za przygotowanie pozwów 10 tys złotych plus drobne na opłatę sądową to są pieniądze stracone dla Millennium także ktoś to robi celowo bo bez względu na wynik kasa została wyprowadzona z firmy to po pierwsze a po drugie ja zostałem poszkodowany bezpodstawnym oskarżeniem i muszę wykonac olbrzymią pracę ( 24razy jazda z Wrocka do Wawy) za którą nikt mi nie zwróci. Ale oni to mogą mi przywalić
za spóznienie 7 dni 100zł,
za spóźnienie 30 dni 1000zł
za zmianę adresu 100zł
za to , że nie ubezpieczę przez ich brokera 250zł itd itd
To jak z komornikiem może zabrać auto nie dłuznika i za to nieodpowiadać bo może.
Nie zgadzam się z Panem w 100% uważam że z tym trzeba walczyć . Pozdrawiam Jacek
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Odszkodowanie od firmy leasingowej za żle wypełniony wek

Post autor: Lech » 17 mar 2016, 16:21

Panie Jacku, rozumiem rozgoryczenie, ale bądźmy realistami.

To, na co wydaje kasę Millennium jest problemem Millennium i jego zarządzających, a nie Pana.

Pana dojazdy - ok, ale mógł Pan wynająć pełnomocnika i otrzymać zwrot kosztów zastępstwa. Tylko tak to działa, łącznie z wieloma mankamentami tego systemu, o których nie ma się co tu rozpisywać i które są mi wiadome. I póki co nie jest realne, aby uzyskać coś ponad to.

Może Pan walczyć. Ale potem proszę nie narzekać, że na walkę przeznaczy Pan czas na 10 rozpraw i nic z tego nie wyniknie.

I jeśli już chcemy do czegoś dojść, to musimy się precyzyjnie wyrażać, bo inaczej skończymy na manowcach. I tak:
zostałem poszkodowany bezpodstawnym oskarżeniem
siłą rzeczy jest to nieprawda, ponieważ nie został Pan o nic oskarżony, a tym samym trudno mówić, aby takie nieistniejące oskarżenie było "bezpodstawne".

I nie chodzi o to, że się z Pana stanowiskiem nie zgadzam, czy trzymam stronę Millennium. Po prostu wiem jak jest. Czego Pan właśnie doświadczał (a być może nie doświadczyłby Pan, gdyby ktoś Panu odradził te kilka lat temu popisać umowę i weksel w takiej formie, w jakiej wymagał tego Millennium).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 60 gości