wypełnienie weksla oraz wezwania do poręczycieli

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
kubek
Posty: 10
Rejestracja: 30 wrz 2015, 17:15

wypełnienie weksla oraz wezwania do poręczycieli

Post autor: kubek » 02 lut 2016, 10:48

Witam,

Kontrahent wystawił weksel, który miał zabezpieczać kwoty niezapłaconych przez niego faktur wraz z odsetkami. Klient nie zapłacił nam za towar i teraz chcemy uzupełnić weksel na kwotę należności głównej wynikającej z faktur i te odsetki. Mam wysłać do niego wezwanie do wykupu na 7 dni przed terminem płatności weksla.

Moje pytania są następujące:

1. Czy mogę "skumulować" odsetki w wekslu na ten termin płatności? (mam prawo wypełnić weksel o wymagalne należności główne i uboczne z tym, że uboczne będą w takim razie wymagalne dopiero w terminie płatności weksla - przynajmniej w niewielkiej części jest to jakby działanie na wyrost)

2. Czy wezwać do wykupu weksla albo przynajmniej poinformować o wypełnieniu weksla poręczycieli, którzy byli członkami zarządu Klienta poręczającymi za weksel ponieważ chcę pozwać ich solidarnie z Klientem i nie chciałbym narażać się na zarzut nie wysłania do nich wezwanie do zapłaty przed złożeniem pozwu?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5835
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: wypełnienie weksla oraz wezwania do poręczycieli

Post autor: Lech » 02 lut 2016, 11:37

Na oba pytana odpowiedź jest twierdząca.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości