Podpisałem weksel.Nie dostałem pożyczki.

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Bartosz
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2016, 14:52

Podpisałem weksel.Nie dostałem pożyczki.

Post autor: Bartosz » 18 sty 2016, 16:34

Mam problem. Pewna osoba zaproponowała mi udzielenie pożyczki. Rozmawiałem z nią tylko mailowo. Osoba, z która korespondowałem namówiła mnie na podpisanie weksla i wysłanie go na wskazany adres. Nie było żadnej umowy tylko wysłałem sam weksel. Po kilku dniach kontakt się urwał. Czy taki weksel jest ważny? Co powinienem w tej sytuacji zrobić?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Podpisałem weksel.Nie dostałem pożyczki.

Post autor: Lech » 18 sty 2016, 16:49

Jeśli weksel posiada poprawną treść (tego nie wiem), i został prawidłowo wręczony (widzę, że został), to oczywiście jest ważny.

Poprosić o zwrot weksla, a jak nie pomoże, zgłosić sprawę na prokuraturę, bo być może mamy do czynienia tutaj z oszustwem.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Bartosz
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2016, 14:52

Re: Podpisałem weksel.Nie dostałem pożyczki.

Post autor: Bartosz » 18 sty 2016, 17:10

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czy konieczne jest to żebym prosił o zwrot weksla czy mogę od razu zgłosić sprawę do prokuratury?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Podpisałem weksel.Nie dostałem pożyczki.

Post autor: Lech » 18 sty 2016, 20:59

Nie jest to jakiś wymóg formalny, niemniej jednak warto wpierw sprawdzić, czy nie doszło po prostu do jakiejś pomyłki, albo z innych obiektywnych powodów nie doszło do wypłaty sumy pożyczki. Jeśli jednak masz względną pewność, że celem transakcji nie było udzielenie ci pożyczki, tylko wyłudzenie podpisanego weksla - to dodatkowe wzywanie nie jest bezwzględnie konieczne.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości