Poszukiwanie zwrotne

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
jarekadam33
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2015, 07:12

Poszukiwanie zwrotne

Post autor: jarekadam33 » 03 sty 2016, 14:01

Witam Panie Leszku czytam ksiazke o wekslach "'Weksel w przystepny sposob' i jakos nie zakodowalem jak jest z poszukiwaniem zwrotnym.Chodzi o avaliste powinienem wystawic ]weksel zwrotny[ i jest napisane na przykladzie za okaniem.....trasowany weksel -czy dobrze zrozumialem ze ja jako remitent go wypelniam i daje do akceptu poreczycielowi i zaplaty weksla czy cos poplatalem oczywiscie wczesniej wysylam powiadomienie o wykupie weksla. Jak powinno byc ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Poszukiwanie zwrotne

Post autor: Lech » 04 sty 2016, 09:44

Przede wszystkim awalista powinien zapłacić gotówką. Weksel zwrotny to sytuacja, kiedy chcesz się umówić z awalistą (czy też żyrantem), że za ten weksel zapłacą innym wekslem.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
jarekadam33
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2015, 07:12

Re: Poszukiwanie zwrotne

Post autor: jarekadam33 » 06 sty 2016, 20:40

Kiedy odmowi przekresla swoje dane i ja pisze odmowa zaplaty data i podpis z tylu weksla 1 A czy jak to jest weksel okazowy powinienem wezwać go listownie o wykup weksla czy nie?
2 drugie pytanie chodzi o notyfikacje czy musze listem poleconym czy mogę telefonicznie albo smsem ?
3 klauzule uznane -klauzula zabraniajaca przedstawiania weksla do przyjęcia, jaka ?
4 jest usluga inkaso- genijalne bank jako domicylat nie wiem czy powinno być- na zlecenie czy- nie na zlecenie bo nie chciałbym żeby bank mi weksel przez pomylke gdzies indosował a wiem ze nawet jak bank gdzies weksel zgubi to odpowiada remitant
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Poszukiwanie zwrotne

Post autor: Lech » 06 sty 2016, 22:04

Pokaż skan tego weksla.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
jarekadam33
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2015, 07:12

Re: Poszukiwanie zwrotne

Post autor: jarekadam33 » 10 sty 2016, 08:21

Poczatek -akcept pisze- lewy gorny rog weksla inaczej wize wolalbym sie upewnic czy w wypadku odmowy pisze z tylu weksla -odmowa zaplaty data podpis tak jak na wekslu wlasnym czy moze z przodu weksla ? To sa pytania ktore nasunely mi sie po przeczytaniu ksiazki nie zwiazane z konkretna sytuacja nie znalazlem w niej odpowiedzi na te pytania moze jeszcze uzpelnie odnosnie pytania pierwszego jak na okazanie to czy jest przepis ktory mowi ze trzeba wysylac powiadomienia o wykup odnosnie weksla okazowego bo do innych wiem ze trzeba.Drugie pytanie posiadacz weksla ma obowiazek do czterech dni powiadomic wystawce poreczyciela i ostatniego indosanta jesli jest o niewykupieniu weksla czy musi to zrobic listownie-wiadomo chodzi o dowod ale sms czy tel to tez jakis dowod chocby z bilingu ? Trzecie pytanie w ksiazce znalazlem opis I czwarte pytanie musze indisowac na moj bank a wiec na zlecenie.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Poszukiwanie zwrotne

Post autor: Lech » 10 sty 2016, 09:02

Nie bardzo jest tutaj sens omawiać całe prawo wekslowe. Jak masz jakieś konkretne pytanie, to zamieść skan weksla, powiedz co już zrobiłeś, co chcesz zrobić, i wówczas się nad tym zastanowimy.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości