czy ten weksel jest poprawnie wystawiony?

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Robertos
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:17

czy ten weksel jest poprawnie wystawiony?

Post autor: Robertos » 19 sie 2015, 21:30

Witam po kilku latach ponownie. Jak w temacie. Mam dylemat. Otrzymaliśmy weksel wystawiony na s.c. przez osobę prywatną. Mam pewne obawy co do jego poprawności ale wrzucam jego skan. Będę zobowiązany za info czy po terminie zapłaty będziemy mogli dochodzić swojej należności bez dodatkowych (np. porozumienie) dokumentów. Czy powinien znaleźć się tam PESEL? czy weksel może być na żądania? czy to poprawna formuła?

dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam
Załączniki
weksel_low.jpg
weksel_low.jpg (112.37 KiB) Przejrzano 3739 razy
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5836
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: czy ten weksel jest poprawnie wystawiony?

Post autor: Lech » 19 sie 2015, 21:42

Witaj po kilku latach ;)

Byłoby bardzo fajnie, gdyby w tym wekslu zmieściło się gdzieś określenie przy kwocie słownie, że jest to waluta "zł" - a nie tylko przy kwocie cyframi.

IMHO nie jest to błąd skutkujący nieważnością weksla, ale po co kusić los, czy choćby dawać pretekst do zarzutów (zobacz tegoroczne orzeczenie Sądu Najwyższego III CZP 11/15).

Pozostałe elementy w porządku.
Dodatkowego porozumienia nie potrzeba.
Pesel nie jest obowiązkowy.
"Weksel na żądanie"? To ewentualnie weksel płatny za okazaniem. Ten weksel jest płatny w określonym dniu. Ewentualnie opisz jak mam rozumieć to pytanie nt. "weksla na żądania".
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości