PROSZĘ O POMOC !! WEKSEL IN BLANCO!!

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
przemciach
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2015, 18:24

PROSZĘ O POMOC !! WEKSEL IN BLANCO!!

Post autor: przemciach » 18 mar 2015, 18:46

WITAM, CZY MÓGŁBY MI KTOŚ POMÓC ROZWIĄZAĆ PROBLEM ? CHODZI O TO, ŻE MAM PODJĄĆ PRACĘ JAKO DORADCA W FIRMIE WSPÓŁPRACUJĄCEJ Z SIECIĄ KOMÓRKOWĄ I POWIEDZIANO MI ,ŻE BĘDĘ MUSIAŁ PODPISAĆ WEKSEL IN BLANCO, JAKO ZABEZPIECZENIE W RAZIE GDYBYM MIAŁ ZAMIAR ICH OKRAŚĆ NP. ULOTNIĆ SIĘ Z TELEFONAMI. MOJE PYTANIE JEST ZATEM TAKIE CZY KTOŚ WIE JAK W TAKIM RAZIE POWINIEN WYGLĄDAĆ WEKSEL IN BLANCO, KTÓRY BYŁBY DLA MNIE BEZPIECZNY. DUŻO SIĘ NACZYTAŁEM I STRASZNIE SIĘ BOJĘ COŚ TAKIEGO PODPISAĆ, A ZALEŻY MI NA TEJ PRACY.TAK SAMO WYCHODZĘ Z ZAŁOŻENIA, ŻE JEŻELI KTOŚ MI NIE UFA ,TO DLACZEGO JA MAM JEMU . JEŻELI KTOŚ, KTO MA POJĘCIE NA TEN TEMAT I NAPISAŁBY MI WZÓR TAKIEGO BEZPIECZNEGO WEKSLA IN BLANCO, KTÓRY MÓGŁBYM ZAPROPONOWAĆ ,TO BYŁBYM BARDZO WDZIĘCZNY . DODATKOWO SŁYSZAŁEM, ŻE NAJLEPIEJ SPORZĄDZIĆ DO TEGO DEKLARACJĘ WEKSLOWĄ ,NIESTETY TAKŻE NIE WIEM ,JAK DOKŁADNIE POWINNO TO WYGLĄDAĆ. Z GÓRY DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY WTRĄCĄ SWOJE TRZY GROSZE I POMOGĄ :) .
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: PROSZĘ O POMOC !! WEKSEL IN BLANCO!!

Post autor: Lech » 18 mar 2015, 19:05

Moja rada - nie podpisywać - weksel wystawia się jak CHCESZ coś komuś zapłacić. Czy chcesz IM zapłacić 1000? 100 000? Każda kwota może być wpisana.

http://www.remitent.pl/bezpieczny-weksel-in-blanco
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
przemciach
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2015, 18:24

Re: PROSZĘ O POMOC !! WEKSEL IN BLANCO!!

Post autor: przemciach » 18 mar 2015, 20:09

ROZUMIEM, ŻE NAJLEPIEJ NIE PODPISYWAĆ ,ALE BEZ TEGO NIE PODEJMĄ ZE MNĄ WSPÓŁPRACY (UMOWA O DZIEŁO). ZALEŻY MI NA TYM I CHCIAŁBYM W JAK NAJWIĘKSZYM STOPNIU ZABEZPIECZYĆ SIĘ NA SWOJĄ KORZYŚĆ.DZIĘKUJĘ ZA RADĘ :) POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: PROSZĘ O POMOC !! WEKSEL IN BLANCO!!

Post autor: Lech » 18 mar 2015, 20:20

Pokaż skan/treść weksla, który miałbyś podpisać.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
przemciach
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2015, 18:24

Re: PROSZĘ O POMOC !! WEKSEL IN BLANCO!!

Post autor: przemciach » 18 mar 2015, 21:28

JESZCZE NIE OTRZYMAŁEM ,TYLKO PODCZAS ROZMOWY W SPRAWIE WSPÓŁPRACY PADŁY SŁOWA ,ŻE TRZEBA BĘDZIE PODPISAĆ TAKI WEKSEL. DLATEGO TEŻ CHCIAŁEM SIĘ PRĘDZEJ DOWIEDZIEĆ JAK TAKI WEKSEL BEZPIECZNY POWINIEN WYGLĄDAĆ I CZY RZECZYWIŚCIE JEST ON "BEZPIECZNY". NIESTETY WSZYSCY MI ODRADZAJĄ PODPISYWANIE TAKIEGO WEKSLA.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: PROSZĘ O POMOC !! WEKSEL IN BLANCO!!

Post autor: Lech » 18 mar 2015, 21:46

Wyobraź sobie że weksel ten jest kartą bankomatową z numerem pin do twojego konta z saldem debetowym (czyli pieniędzy mieć nie musisz, ale możesz wypłacić - potem bank będzie ściągał dług). Na jaką sumę dałbyś taką kartę pracodawcy, abyś uznał, że jest to bezpieczne?

1) 100zł? Wypisz weksel na 100zł
2) 1 000zł? Wypisz weksel na 1000zł
3) Na dowolną kwotę wybraną przez osobę przy bankomacie - podpisz weksel bez kwoty.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
przemciach
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2015, 18:24

Re: PROSZĘ O POMOC !! WEKSEL IN BLANCO!!

Post autor: przemciach » 18 mar 2015, 22:02

ROZUMIEM O CO PANU CHODZI. WIEM JAKIE JEST RYZYKO. ZASTANAWIAŁEM SIĘ JEDYNIE CZY MOŻNA SPORZĄDZIĆ WEKSEL IN BLANCO TAK SPRECYZOWANY ABYM CZUŁ SIĘ BEZPIECZNIE,CZYLI ODPOWIADAŁ TYLKO DO KWOTY MOJEGO EWENTUALNEGO PRZEWINIENIA. POZDRAWIAM.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: PROSZĘ O POMOC !! WEKSEL IN BLANCO!!

Post autor: Lech » 18 mar 2015, 22:05

Do takiego celu służy odpowiednio skonstruowana umowa o odpowiedzialności materialnej, a nie weksel in blanco. Jeśli firma nie potrafi takiej umowy zaproponować, sugeruję zrezygnować z takiego pracodawcy.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
przemciach
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2015, 18:24

Re: PROSZĘ O POMOC !! WEKSEL IN BLANCO!!

Post autor: przemciach » 18 mar 2015, 22:12

DZIĘKUJĘ ZA PODPOWIEDŹ NT. TEJ UMOWY O ODPOWIEDZIALNOŚCI MATERIALNEJ.NIE MAM ZAMIARU PODPISYWAĆ TEGO WEKSLA. JEŻELI NIE ZGODZĄ SIĘ NA TAKĄ UMOWĘ, TO TRUDNO,TRZEBA BĘDZIE ZREZYGNOWAĆ. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ MIŁEJ NOCY.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: PROSZĘ O POMOC !! WEKSEL IN BLANCO!!

Post autor: Lech » 18 mar 2015, 22:21

Daj znać jak się sprawa zakończy.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości