Podrobienie Podpisu Żony przez męża PILNIE

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Różyczka
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2015, 17:57

Podrobienie Podpisu Żony przez męża PILNIE

Post autor: Różyczka » 28 sty 2015, 18:10

Witam opiszę krótko sytuację , Ponieważ nie wiem co mam zrobić Teraz :(

Pożyczyłam Pewnej Osobie kwotę 30 000,00 zł , na zabezpieczenie i i gwarancji zwrotu pożyczki Pożyczkobiorca wystawił Weksel Własny na kwotę 300 000,00 PLN (10xWiększa by mieć gwarancję zwrotu) jednak na Wekslu podpisał się danymi "Żony(imię i nazwisko)" twierdził że ma umocowanie i że je dostarczy , takiego umocowania nie było jednak :( , Żona udała się do prokuratury i zawiadomiła o popełnieniu przestępstwa przeze mnie , że dałam do podpisania Weksel mężowi a on nic nie wiedział że to weksel i dodatkowo niby był in blanco ...

Teraz Moje pytanie Brzmi
Czy mąż nie powinien odpowiadać Karnie ? z art 310 KK ?
Ponieważ dostała "Ja" zarzuty z art 270 KK , dodatkowo Weksel nie był in Blanco , weksel wypisany był przeze mnie przed jego podpisaniem !

Proszę o Pomoc Panie Lechuu !
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Podrobienie Podpisu Żony przez męża PILNIE

Post autor: Lech » 28 sty 2015, 23:26

Weksel oczywiście sfałszował mąż i to on ma odpowiadać za podrobienie podpisu. Trzeba doprowadzić do jego ukarania.

Jeśli mąż miał mieć umocowanie żony, to powinien się podpisać swoim nazwiskiem wraz ze wskazaniem umocowania - powinieneś to wychwycić w momencie otrzymywania weksla, niemniej jednak czynienie z tego teraz zarzutu karnego wobec Ciebie jest imho nieporozumieniem.

Można tez "iść po bandzie" - weksel ma mieć podpis wystawcy. Podpis jest - męża. To nic, że podpis jest imieniem i nazwiskiem żony - ważne że pochodzi z ręki męża, więc mąż odpowiada wekslowo. Nie testowałem tego w praktyce, ale w najgłębszych warstwach teoretycznych rozważań można znaleźć takie tezy - podrzucam do przetestowania :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 70 gości