przedawnienie

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
tasis
Posty: 10
Rejestracja: 05 sty 2015, 18:01

przedawnienie

Post autor: tasis » 05 sty 2015, 18:50

witam
jestem w posiadaniu weksla z terminem płatności w 2010r wiec teoretycznie przedawnionym. Weksle był zabezpieczeniem kontraktu który nie został zrealizowany. W 2013r wystapiłem do sądu z zawezwaniem do próby ugodowej . Została tam umieszczona informacja o tym wekslu. Takie zawezwanie przerywa bieg przedawnienia , ale czy weksla tez ?
Weksel nie był in blanco ale wypisany całkowicie

pozdrawiam
tasis
tasis
Posty: 10
Rejestracja: 05 sty 2015, 18:01

Re: przedawnienie

Post autor: tasis » 05 sty 2015, 18:53

aha zapomniałem napisać , że co oczywiste próba ugodowa została odrzucona bez żadnych negocjacji
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: przedawnienie

Post autor: Lech » 05 sty 2015, 20:32

Zawezwanie do próby ugodowej przerywa bieg przedawnienia tego roszczenia, którego dotyczyło zawezwanie.

Jeśli zatem zawezwanie dotyczyło roszczenia z kontraktu, to weksel jest przedawniony (ale nie jest przedawnione zapewne roszczenie z kontraktu). Jeśli zawezwanie dotyczyło zapłaty weksla, to okres przedawnienia weksla został przerwany i zaczął biec na nowo. Fakt, że do zawarcia ugody nie doszło nie ma znaczenia (jeśli tylko skutecznie wniesiono zawezwanie).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
tasis
Posty: 10
Rejestracja: 05 sty 2015, 18:01

Re: przedawnienie

Post autor: tasis » 10 sty 2015, 14:58

Witam
Dziekuję za odpowiedź. Sytuacja jest jednak nieklarowna dopóki ni zobaczy się tego zawezwania do ugody./
Czy byłby Pan skłonny takie zawezwanie obejrzeć i ocenić

Pozdrawiam
tasis
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości