Klauzula wykonalności do nakazu zapłaty

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
pawelwoj
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2014, 21:19

Klauzula wykonalności do nakazu zapłaty

Post autor: pawelwoj » 10 gru 2014, 17:09

Czy jest to poprawna wersja wniosku o wydanie klauzuli do nakazu zapłaty z weksla ?

Czasem w sieci można znaleźć dopisek "prawomocnego nakazu zapłaty",czy to cokolwiek zmienia?
Osobiście nie wiem czy moje nakazy są prawomocne,czy nie.
Mam 3 nakazy i 3 dłużników, wiem że 2 zostały poprawnie doręczone i nie zostały złożone zarzuty, natomiast jednego adresat nie odebrał, czy to oznacza że ten jeden jeszcze nie jest prawomocny?
Pani z Sądu podczas rozmowy telefonicznej powiedziała mi że w przypadku nie odebrania korespondencji, wszystko zależy od tego jak podejdzie do tego sędzia.
Załączniki
123.JPG
123.JPG (25.94 KiB) Przejrzano 5258 razy
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Klauzula wykonalności do nakazu zapłaty

Post autor: Lech » 10 gru 2014, 17:39

Wnioski w porządku. Możesz dodać, że w przypadku jeśli nakaz nie jest prawomocny, wnioskujesz o klauzulę z rygoru natychmiastowej wykonalności (jeśli to nakaz w nakazowym wydany na podstawie weksla).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
pawelwoj
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2014, 21:19

Re: Klauzula wykonalności do nakazu zapłaty

Post autor: pawelwoj » 10 gru 2014, 18:09

(jeśli to nakaz w nakazowym wydany na podstawie weksla).
Tak,nakaz wydany na podstawie weksla.
Jaka jest różnica pomiędzy klauzulą wykonalności a klauzulą z rygorem natychmiastowej wykonalności?
Dodam że nie chcę zajmować dłużnikowi żadnych nieruchomości,a jedynie wynagrodzenie za pracę.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Klauzula wykonalności do nakazu zapłaty

Post autor: Lech » 10 gru 2014, 18:21

Różnica jest taka, że tą drugą dostaniesz też na nieprawomocnym nakazie. Poczytaj na blogu o natychmiastowej wykonalności nakazu zapłaty wydanego na podstawie weksla.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości