Odsetki ustawowe - przeniesione do cywilnego

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Jacek
Posty: 178
Rejestracja: 27 gru 2013, 08:59

Odsetki ustawowe - przeniesione do cywilnego

Post autor: Jacek » 24 wrz 2014, 10:09

Witam. Pozwałem dłużniczkę z weksla własnego. Sąd przeniósł do cywilnego. Stawiennictwo na rozprawie nieobowiązkowe, ale sobie poszedłem żeby się dowiedzieć czemu do cywilnego. Okazało się, że "źle naliczyłem odsetki" gdyż w pozwie wpisałem od dnia zapłaty. A Pani Sędzia twierdzi, że powinny być naliczane od dnia następnego. I tak, przez może kilka groszy (dosłownie) odsetek cała sprawa trwała 7 miesięcy zamiast 3 tygodnie, dłużnik już nie wiadomo czy żyje w ogóle.

I jak ma być dobrze w tym kraju no jak
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Odsetki ustawowe - przeniesione do cywilnego

Post autor: Lech » 24 wrz 2014, 10:41

Rację ma sędzia. Jedyne co można mu zarzucić (ale to z czysto ludzkiego punktu widzenia, a nie z prawnego), to to, że od razu wyznaczyła rozprawę, zamiast wysłać pismo z pytaniem o podstawę żądania odsetek od wskazanej daty, bo "z dokumentów wynika coś innego", co może dałoby Ci szansę na zreflektowanie się i zmianę powództwa, a w efekcie możliwość wydania nakazu.

EDIT: Miałem inny przypadek - odsetki były dobre, ale sędzia "myślała", że źle - http://www.remitent.pl/galeria-weksli-wykletych-2/3954
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Jacek
Posty: 178
Rejestracja: 27 gru 2013, 08:59

Re: Odsetki ustawowe - przeniesione do cywilnego

Post autor: Jacek » 24 wrz 2014, 11:01

Czyli odsetki od nast dnia.

Tyle pozwów było i wszystko przechodziło....

Dzięki za zwrócenie uwagi aż wstyd
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości