Nakaz Zapłaty

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 19 wrz 2014, 20:05

Witam mam takie pytanie jestem powodem pozwałem Jana Nowaka o zapłatę ten nakaz odebrał osobiście(od listonosza In post) , nie wniósł zarzutów dostałem klauzulę a teraz jak komornik zajął się egzekucją chcą mnie zgłosić do prokuratury (jakieś wymyślone zarzuty pewnie oszustwo) , Weksel + oświadczenie było sporządzone i teraz mam pytanie , czy w przypadku skierowania sprawy do prokuratury(pewnie by zyskać na czasie i przepisać majątek na rodzinę) prokurator może wstrzymać mój nakaz z egzekucji komorniczej ?
Dostarczenie było dokonane prawidłowo na adres zameldowanie (dostarczenia nakazu z sądu )
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Lech » 19 wrz 2014, 20:07

Nie martw się, spokojnie tocz egzekucję. Karawana jedzie dalej, a prawo jest po Twojej stronie.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 19 wrz 2014, 20:12

Dziękuję Cie Lechu bardzo , prokurator w tym momencie nie może wstrzymać egzekucji komorniczej mam to tak rozumieć ?
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Palestra » 19 wrz 2014, 20:17

Ręce opadają.
Czy wystawcy weksla oddali chociaż złotówkę?
Jeśli nie, to Ty zostałeś oszukany. Wystawcy wypisując weksel, mieli świadomość, że go nie wykupią tym samym doprowadzili CIEBIE do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
Swoją drogą marny los adwokatów i radców prawnych w tym kraju, jeśli prokuratura przejmuje ich rolę zamiast zajmować się przestępstwami.
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 19 wrz 2014, 20:19

Tak oddał 100 zł z 20000,00 PLN.... wg mnie prokuratura i tak się tym zajmie ale wtedy to napiszę chyba do ministra sprawiedliwości że marnują pieniądze skarbu państwa
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Palestra » 19 wrz 2014, 20:23

Dla wystawcy kłania się art.284 i art.286 kk
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 19 wrz 2014, 20:29

286 kk nie ponieważ spłacił 100 zł ... Ciekawi mnie to czy jeśli zostanie to zgłoszone do prokuratury prokurator się tym zajmie ... najbardziej się boje by nie wstrzymano mi egzekucji
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Lech » 19 wrz 2014, 20:31

W jakim kierunku (pod podejrzeniem jakiego przestępstwa) w ogóle toczy się postępowanie?
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 19 wrz 2014, 20:34

nie nie toczy ale dziś papuga jego dzwonił i poinformował iż w poniedziałek idzie zgłosić do prokuratury to z art 286 KK.... ręce opadły i brak słów
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Lech » 19 wrz 2014, 20:35

A co to był za weksel? In blanco? Nie in blanco? Skąd ta kwota?
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 19 wrz 2014, 20:37

in blanco + oświadczanie o pożyczeniu 20 tys zł
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Lech » 19 wrz 2014, 20:38

Czyli nie ma dowodów, że weksel był wypełniony "od czapy"?
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Palestra » 19 wrz 2014, 20:41

Nie sądzę aby prokurator mógł podważyć prawomocony nakaz zapłaty. Dodatkowo za składanie fałszywych zeznań i zawiadomienie o przestępstwie, którego nie było, grozi do trzech lat więzienia. 
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 19 wrz 2014, 20:45

nie no jest oświadczenie


Ja Jan Nowak Oświadczam że pożyczam od Białego kwotę 20 000,00 PLN
na zabezpieczenie wystawiam Weksel in blanco i upoważniam pana Białego
do jego uzupełnienia wraz z odsetkami 1% w skali miesiąca,


" Mniej więcej coś takiego jak wyżej"


uzupełniłem bez odsetek bo się pomyliłem ..
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Lech » 19 wrz 2014, 20:46

Zatem tego się trzeba trzymać. Dokumenty przeciwko słowu.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 19 wrz 2014, 21:20

odsłuchałem ponownie rozmowę moją z papugą (nagrywane na tel), i papuga mówi że pozwany (jego klient)niby nie dostał nic ode mnie a papieru zostały mu podłożone do podpisu ...
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Lech » 19 wrz 2014, 21:37

Super, muszę przetestować tę obronę jak bank się będzie upominał o ten mój kredyt na 5 baniek :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Palestra » 19 wrz 2014, 22:05

EFF pisze:odsłuchałem ponownie rozmowę moją z papugą (nagrywane na tel), i papuga mówi że pozwany (jego klient)niby nie dostał nic ode mnie a papieru zostały mu podłożone do podpisu ...
Hahahahaha
Następnym razem jak zadzwoni to dowiesz się, że tak naprawdę to Ty jesteś winien kase jego Klientowi, jego żona dorzuci gwałt a dzieci "zły dotyk".
I tak w oparach absurdu marnuje się pieniądze podatników.
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 19 wrz 2014, 23:00

Palestra pisze:
EFF pisze:Hahahahaha
Następnym razem jak zadzwoni to dowiesz się, że tak naprawdę to Ty jesteś winien kase jego Klientowi, jego żona dorzuci gwałt a dzieci "zły dotyk".
I tak w oparach absurdu marnuje się pieniądze podatników.

Wygrałeś teraz ale to nie jest śmieszne , jeszcze będę musiał pewnie udowadniać że mu dałem Pieniądze , Co za Kraj w którym 3% społeczności zna tylko PW
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Lech » 19 wrz 2014, 23:47

EFF pisze: Co za Kraj w którym 3% społeczności zna tylko PW
Panie EFF, promile określa się innym skrótem ;)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: kutyjka » 20 wrz 2014, 15:07

Lech pisze:
EFF pisze: Co za Kraj w którym 3% społeczności zna tylko PW
Panie EFF, promile określa się innym skrótem ;)
Niestety ma z tym problem spory % sędziów
Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: kutyjka » 20 wrz 2014, 15:08

Lech pisze:
EFF pisze: Co za Kraj w którym 3% społeczności zna tylko PW
Panie EFF, promile określa się innym skrótem ;)
3‰? Jest aż tak źle?! :)
Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 22 wrz 2014, 19:07

Tak jak mówiłem dziś dłużnik zgłosił sprawę do Prokuratury , a Prokuratura przyjechała zawiadomienie i wszczęła swoje działania
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Palestra » 22 wrz 2014, 19:50

EFF wiem, że nikt nie lubi chodzić po komisariatach, ale ten biznes tego wymaga. Apeluję ZERO STRESU jeśli nie podrobiłeś weksla to prawo jest po twojej stronie. Wezwie cię policja w charakterze świadka i powiesz jak było. To wszystko.
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: kutyjka » 22 wrz 2014, 19:53

Palestra pisze:EFF wiem, że nikt nie lubi chodzić po komisariatach, ale ten biznes tego wymaga. Apeluję ZERO STRESU jeśli nie podrobiłeś weksla to prawo jest po twojej stronie. Wezwie cię policja w charakterze świadka i powiesz jak było. To wszystko.
Panie Palestro - czas to pieniądz, a tutaj szykuje się jego marnowanie, po pierwsze w ilościach hurtowych, po drugie w najgorszym wydaniu :-(
Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 22 wrz 2014, 19:54

Nie no podpis jego , nawet byłem wtedy ze świadkiem
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Palestra » 22 wrz 2014, 20:03

kutyjka pisze:
Palestra pisze:EFF wiem, że nikt nie lubi chodzić po komisariatach, ale ten biznes tego wymaga. Apeluję ZERO STRESU jeśli nie podrobiłeś weksla to prawo jest po twojej stronie. Wezwie cię policja w charakterze świadka i powiesz jak było. To wszystko.
Panie Palestro - czas to pieniądz, a tutaj szykuje się jego marnowanie, po pierwsze w ilościach hurtowych, po drugie w najgorszym wydaniu :-(
Szanowny Panie kutyjko, cóż za celna uwaga.
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Sądowe marnowanie czasu w najgorszym wydaniu

Post autor: kutyjka » 22 wrz 2014, 20:25

Witam,

Opiszę jedną swoją sprawę, która pokazuje jak nieraz się marnuje czas.
Niekompetencja sędziów poprzeplatała się tu z moją czupurnością i wrodzonym pieniactwem.

Chronologia wydarzeń:

1. niedotrzymanie przez mojego Dłużnika warunków umowy,
2. wezwanie do wykupu weksla,
3. pozew z weksla ZUPEŁNEGO w chwili wystawienia,
4. brak nakazu, wezwanie do dopłaty, skierowanie na rozprawę,
5. z mojej strony wniosek o reasumpcję postanowienia o trybie prowadzenia sprawy,
6. odmowa sądu,
7. z mojej strony wniosek o uzasadnienie,
8. odmowa sądu uzasadniona faktem iż decyzja jest niezaskarżalna,
9. wniosek o zwrot pozwu wraz z wekslem i opłatą sądową,

A TERAZ WISIENKA NA TORCIE:

10. zawarcie ugody z Dłużnikiem :-)

Sąd wykazał się niekompetencją, ale ostatecznie na dobre wyszło. Zamiast dawać zarobić organom sądowym i egzekucyjnym znaleźliśmy rozwiązanie polubowne. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje jak mawiali budowniczowie wieży Babel ...
Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Lech » 22 wrz 2014, 20:37

@kutyjka - no a pieniądze jakieś z tego galimatiasu już były, czy jeszcze nie? (zwrot opłaty sądowej się nie liczy:))
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: kutyjka » 22 wrz 2014, 21:40

Lech pisze:@kutyjka - no a pieniądze jakieś z tego galimatiasu już były, czy jeszcze nie? (zwrot opłaty sądowej się nie liczy:))
Jest nowy weksel z nowym terminem ... to chyba środek płatniczy :)
Pierwsza płatność 20.10.2014 ma nastąpić

Na zwrot opłaty czekam ... i nie idzie to szybko. Zauważyłem że jak jest dobry i opłacony pozew to nakaz leci szybciutko, ale jak coś jest nie tak to zaraz spada na dno szuflady ...

ALE jak się ich kopnie jakimś pismem, nawet średnio sensownym typu prośba o zwrot, to sprawa pojawia się na kalendarzu nagle :)
Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
bywały96
Posty: 16
Rejestracja: 19 kwie 2012, 14:24

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: bywały96 » 23 wrz 2014, 09:50

@kutyjka-Prezydent RP podpisał ustawę z 29 sierpnia 2014 r. nowelizującą prawo upadłościowe. Po upływie trzech miesięcy od ogłoszenia tej ustawy w Dzienniku Ustaw osoba fizyczna będzie mogła wszcząć postępowanie upadłościowe, nawet gdy zalega z zapłatą tylko jednemu wierzycielowi.
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Palestra » 23 wrz 2014, 10:01

bywały96 pisze:@kutyjka-Prezydent RP podpisał ustawę z 29 sierpnia 2014 r. nowelizującą prawo upadłościowe. Po upływie trzech miesięcy od ogłoszenia tej ustawy w Dzienniku Ustaw osoba fizyczna będzie mogła wszcząć postępowanie upadłościowe, nawet gdy zalega z zapłatą tylko jednemu wierzycielowi.
Jakie konsekwencje dla dłużnika wiążą się po przeprowadzeniu takiej "operacji"?
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: kutyjka » 23 wrz 2014, 11:45

bywały96 pisze:@kutyjka-Prezydent RP podpisał ustawę z 29 sierpnia 2014 r. nowelizującą prawo upadłościowe. Po upływie trzech miesięcy od ogłoszenia tej ustawy w Dzienniku Ustaw osoba fizyczna będzie mogła wszcząć postępowanie upadłościowe, nawet gdy zalega z zapłatą tylko jednemu wierzycielowi.
To nie jest ustawa do oszukiwania wierzycieli. To działa jeśli długi powstały w sposób niezawiniony
Poza tym ... zabierają wówczas mieszkanie
Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
kwiatek158
Posty: 180
Rejestracja: 24 kwie 2013, 19:35

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: kwiatek158 » 24 wrz 2014, 07:51

No i stało się.... Po wydaniu chyba wcześniej chyba z 30 nakazów w tym samym sądzie w dniu wczorajszym sąd skierował moją sprawę z weksla na rozprawę i wzywa mnie do uiszczenia dopłaty do pozwu lub jego zwrot. Ten sam sędzia zasądzał bez problemów kilka nakazów zapłaty wcześniej. ALE.... dziwnym zbiegiem okoliczności teraz tak się nie stało, ponieważ... kilka dni wcześniej byłem u przewodniczącej wydziału, aby przyspieszyła sprawę, bo leży ona od maja i sędzia jeszcze nie podjął żadnych czynności a mi zależy na czasie, miała ona w dać sędziemu nakaz w terminie 7 dni podjąć czynności. No i dokładnie po dwóch dniach od wizyty u Przewodniczącej jest skierowanie sprawy na rozprawę. Wygląda na to, że sędziowie nie lubią być ponaglani, bo wtedy potrafią być baaardzo złośliwi.
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: kutyjka » 24 wrz 2014, 09:43

kwiatek158 pisze:No i stało się.... Po wydaniu chyba wcześniej chyba z 30 nakazów w tym samym sądzie w dniu wczorajszym sąd skierował moją sprawę z weksla na rozprawę i wzywa mnie do uiszczenia dopłaty do pozwu lub jego zwrot. Ten sam sędzia zasądzał bez problemów kilka nakazów zapłaty wcześniej. ALE.... dziwnym zbiegiem okoliczności teraz tak się nie stało, ponieważ... kilka dni wcześniej byłem u przewodniczącej wydziału, aby przyspieszyła sprawę, bo leży ona od maja i sędzia jeszcze nie podjął żadnych czynności a mi zależy na czasie, miała ona w dać sędziemu nakaz w terminie 7 dni podjąć czynności. No i dokładnie po dwóch dniach od wizyty u Przewodniczącej jest skierowanie sprawy na rozprawę. Wygląda na to, że sędziowie nie lubią być ponaglani, bo wtedy potrafią być baaardzo złośliwi.
Powodzenia na rozprawie !
Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
kwiatek158
Posty: 180
Rejestracja: 24 kwie 2013, 19:35

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: kwiatek158 » 24 wrz 2014, 09:50

Nie zamierzam czekać kolejnych m-cy na rozprawy itd... Już dziś złożyłem wniosek o zwrot akt i weksla i złożę do innego sądu.
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 24 wrz 2014, 20:32

Witam właśnie prokurator wstrzymał mój nakaz zapłaty u komornika czy jest jakaś podstawa prawna na podstawie której to zrobił ? lub na jakiej podstawie komornik się przychylił do tego ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Lech » 24 wrz 2014, 21:20

Zamieść skany pism z tym związanych.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: kutyjka » 24 wrz 2014, 21:35

EFF pisze:Witam właśnie prokurator wstrzymał mój nakaz zapłaty u komornika czy jest jakaś podstawa prawna na podstawie której to zrobił ? lub na jakiej podstawie komornik się przychylił do tego ?
Na podstawie samego tylko doniesienia? To chyba mamy patent jak wstrzymać każde postępowanie egzekucyjne...
Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 24 wrz 2014, 21:42

No właśnie o to chodzi że ja nie dostałem nic byłem u komornika dziś i pokazała mi pismo z prokuratory. o wstrzymaniu egzekucji ze względu iż mogło dojść do przestępstwa z art 286 KK, 270 KK i 310 KK ... Tak każdy Prokurator może wstrzymać Egzekucję ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Lech » 24 wrz 2014, 21:44

Zatem pokaż to pismo, bo na razie nie mamy o czym dyskutować.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 24 wrz 2014, 21:46

komornik tylko dostał a ja dostałem wezwanie na przesłuchanie ....
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: kutyjka » 24 wrz 2014, 21:48

Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Lech » 24 wrz 2014, 21:50

Skoro "komornik dostał", to pismo jest do wglądu w aktach sprawy. A jeśli "dostał" i komornik uważa, że nie może dalej prowadzić egzekucji, to też powinien stwierdzić to w odpowiednim piśmie. Bez tego dyskusja będzie na poziomie magla i głuchego telefonu.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Palestra » 24 wrz 2014, 22:00

 Meritum tego co przysłał kutyjka:  "W świetle obowiązującej procedury cywilnej toczące się postępowanie karne nie stanowi przesłanki uzasadniającej zawieszenie postępowania egzekucyjnego, a zatem wniosek prokuratora o wstrzymanie egzekucji nie miałby podstaw prawnych i z tego względu nie może być złożony,"
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: kutyjka » 24 wrz 2014, 22:02

Palestra pisze: Meritum tego co przysłał kutyjka:  "W świetle obowiązującej procedury cywilnej toczące się postępowanie karne nie stanowi przesłanki uzasadniającej zawieszenie postępowania egzekucyjnego, a zatem wniosek prokuratora o wstrzymanie egzekucji nie miałby podstaw prawnych i z tego względu nie może być złożony,"
Palestro, obrażasz inteligencję Forumowiczów - sądzę że każdy może to sobie doczytać
Prokuratorom i komornikom polecam w/w lekturę

Z drugiej strony - gdyby to tak było że każde doniesienie tamuje egzekucję (...) - niech inteligentny Forumowicz sobie dośpiewa
Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 24 wrz 2014, 22:06

Wiem o tym , Tylko Komorniczka wie "Lepiej" jutro wycofam od niej wniosek i idę do innego
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 24 wrz 2014, 22:07

A czy jeśli się np. toczy postępowanie Karne , to można w jego trakcie wytoczyć powództwo CP np. ?




P.S. czy w każdym momencie można wytoczyć powództwo przeciw-egzekucyjne ? czy jest na to jakiś termin zależny od czegoś ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: Lech » 25 wrz 2014, 06:32

EFF pisze:to można w jego trakcie wytoczyć powództwo CP np. ?
Proszę o wyjaśnienie skrótu.
P.S. czy w każdym momencie można wytoczyć powództwo przeciw-egzekucyjne ? czy jest na to jakiś termin zależny od czegoś ?
Wytoczyć można zawsze, a żeby było ono skuteczne, potrzebne są uzasadnione podstawy ku temu. Szczegóły w kpc.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Nakaz Zapłaty

Post autor: EFF » 25 wrz 2014, 13:30

A czy jeśli się np. toczy postępowanie Karne , to można w jego trakcie wytoczyć powództwo Cywilno Prawno np. ? wniosek o wydanie nakazu zapłaty z Weksla ?



P.S jakie art. mówią o wniosku przeciw egzekucyjnym
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości