Zwrot weksla od pracodawcy

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
grybu
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2019, 19:19

Zwrot weksla od pracodawcy

Post autor: grybu » 10 lip 2019, 19:22

Witam mam problem z odzyskaniem weksla od pracodawcy. Po zakończeniu umowy o pracę weksel miał zostać odesłany po 2 miesiącach po moich licznych próbach weksla nadal nie otrzymałem jak mogę go odzyskać proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Zwrot weksla od pracodawcy

Post autor: Lech » 11 lip 2019, 09:15

Napisz coś więcej o tych "licznych próbach", bo to na nich się trzeba skupić i spróbować odzyskać weksel.
Jeśli to nie wyjdzie, to pozostaje wytoczenie powództwa o zwrot weksla, co oznacza, że za kilka miesięcy, albo kilka lat dostaniesz wyrok "sąd nakazuje zwrócić weksel" i staniesz przed takim samym dylematem jak dzisiaj.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
grybu
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2019, 19:19

Re: Zwrot weksla od pracodawcy

Post autor: grybu » 11 lip 2019, 14:37

Przy zwolnieniu dostałem informacje że po 2 miesiącach zostanie wszystko odesłane minęły 2 miesiące i nic dzwoniłem i pytałem się kiedy zostanie zwrócony weksel dostałem informacje że osoba która się zajmuje dokumentami niedługo to załatwi następnym razem była na urlopie i tak zawsze coś teraz chciał bym to załatwić drogą oficjalną jak nie można normalnie ale nie wiem jak się do tego zabrać słyszałem że można napisać jakieś pismo o zwrot weksla ale nie za bardzo się orientuję w temacie
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Zwrot weksla od pracodawcy

Post autor: Lech » 11 lip 2019, 16:15

Nie ma drogi oficjalnej - to znaczy możesz wytoczyć powództwo, ale to w praktyce niewiele da. Przynajmniej na razie bym jeszcze poczekał. Skoro już wiesz, która osoba się tym zajmie, to musisz z nią się kontaktować - telefonicznie, mailowo - łącznie z odwiedzinami osobistymi w zakładzie pracy włącznie - aby "wymęczyć" zwrot dokumentu.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
grybu
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2019, 19:19

Re: Zwrot weksla od pracodawcy

Post autor: grybu » 11 lip 2019, 17:08

Tylko te osobiste wizyty to trochę problematyczna sprawa bo główny oddział gdzie trzymają dokumentację znajduje się 300km od mojego miejsca zamieszkania A co z pismem do wezwania zwrotu weksla i wysłanie go listem poleconym bo narazie wszystko było załatwiane na słowo
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Zwrot weksla od pracodawcy

Post autor: Lech » 11 lip 2019, 18:39

Możesz takie pismo sporządzić i wysłać.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
grybu
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2019, 19:19

Re: Zwrot weksla od pracodawcy

Post autor: grybu » 11 lip 2019, 22:30

W poniedziałek tym się zajmę zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Jak będzie coś wiadomo napiszę
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości