Tajemnicza sprawa weksla sprzed lat. Kobieta w rozpaczy

Krótkie informacje na temat weksli, znalezione gdzieś w internecie
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5828
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Tajemnicza sprawa weksla sprzed lat. Kobieta w rozpaczy

Post autor: Lech » 17 lip 2013, 15:20

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/ki ... omosc.html
"Echo Dnia": 67-letnia samotna kobieta, mieszkanka podkieleckiej gminy Sitkówka-Nowiny ma zwrócić 56 tysięcy złotych za wykup weksla. Twierdzi, że nigdy świadomie takiego dokumentu nie podpisała.

- Nogi się pode mną ugięły, kiedy otworzyłam pismo z informacją, że muszę zwrócić 56 tysięcy złotych. Nigdy nie brałam tak dużego kredytu, a wszystkie zakupy na raty spłacałam w terminie – twierdzi załamana kobieta.

Z dokumentów, które dotarły do pani Barbary wynika, że weksel wystawiono… 10 lat temu, w maju 2003 roku.

Informacji brak

Brak jest jakichkolwiek informacji dotyczących powodu, dla którego wystawiono dokument. Kobieta twierdzi, że nigdy nie brała tak dużego kredytu. - Zupełnie nie pamiętam, żebym coś takiego podpisywała. Być może ktoś podstawił mi weksel, kiedy dziesięć lat temu, na placu targowym kupowałam meble na raty – zastanawia się kobieta.

Wezwanie do zapłaty i kopię weksla przysłał właściciel jednego z kieleckich biur detektywistycznych, na zlecenie właściciela weksla, mieszkającego obecnie we Wrocławiu. Na dokumentach widniał numer konta bankowego, na które należy wpłacić pieniądze. Nie było jednak żadnych innych informacji dotyczących adresu czy numeru telefonu wystawcy weksla.

– Jestem zrozpaczona. Wiele lat temu zmarł mój maż, a teraz na chorobę nowotworową zmarły dwie moje córki. Dosyć, że spadło na mnie tyle nieszczęść, to jeszcze muszę borykać się z tym – ze łzami w oczach opowiada pani Barbara.

Skończy się w sądzie

Kobieta udała się do biura poselskiego eurodeputowanego Jacka Włosowicza. Sprawą zajął się prawnik Rafał Barański. – Zostanie złożone zawiadomienie do prokuratury, ponieważ na rynku pojawiły się weksle, które mogą być wykorzystywane w nieodpowiedni sposób – poinformował prawnik. Barański wyjaśnił, że zadaniem weksla jest zabezpieczenie wierzytelności. - Normalnie po spłacie kredytu, weksel dostaje się do ręki. Dokument powinno się od razu zniszczyć – poinformował.

Prawnik jest przekonany, że ktoś próbuje wyłudzić pieniądze od pani Cielesty. - Myślę, że problem może być poważniejszy, ponieważ z taką samą sprawą zgłosiła się do mojej kancelarii inna kobieta – stwierdził. - Czynności prawne związane z wystawieniem weksla są dosyć skomplikowane. Najpierw powinna być wypełniona deklaracja przedwekslowa, która mówi, jak ma wyglądać ewentualne ściąganie należności. Pani Barbara takiego dokumentu nie dostała. Być może ktoś udzielał pożyczki i dla jej zabezpieczenia wystawiał weksle, których nie zwrócił. Bez wątpienia jest to próba wyłudzenia pieniędzy, a oszukanych osób może być więcej – stwierdził Barański.

Detektyw nie chce rozmawiać

Pani Barbara żadnego dokumentu jednak nie otrzymała. –Jak to możliwe, ze przez dziesięć lat nie dostawałam żadnych informacji i ponagleń o niezapłaceniu długu. W życiu nie miałam tak dużych pieniędzy. To straszne, co mnie spotkało. W najgorszym wypadku pójdę do wiezienia, bo moja emerytura na pewno nie wystarczy na spłatę, nawet niewielkiej części tej należności – opowiada.

Biuro detektywistyczne z Kielc, które wysłało wezwanie odmawia komentarzy w tej sprawie. – Nie rozumiem, dlaczego gazeta się tym interesuje i nie będę udzielał żadnych informacji – stwierdził pracownik biura. – W tej sprawie będzie rozstrzygał sąd - dodał.

(Paulina Baran/echodnia.eu; op)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości