W Szczecinie ruszył proces o fałszowanie weksli

Krótkie informacje na temat weksli, znalezione gdzieś w internecie

W Szczecinie ruszył proces o fałszowanie weksli

Postprzez Lech » 14 Cze 2012, 09:31

http://wyborcza.pl/1,91446,11926970,Szc ... eksli.html

Do 25 lat więzienia grozi szczecińskiemu biznesmenowi Robertowi K., oskarżonemu m.in. o sfałszowanie weksli. Proces w tej sprawie rozpoczął się w środę przed szczecińskim sądem okręgowym. 41-letni K. miał sfałszować weksle o wartości 3,5 mln zł.

Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień. Nie przyznał się także do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Według prawa weksel - ze względu na uprawnienia do otrzymania za niego pieniędzy - jest papierem wartościowym. Za jego podrobienie grozi taka sama kara jak za fałszowanie pieniędzy, czyli minimum od pięciu do 25 lat więzienia.

Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do sądu Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie. Zdaniem prokuratury Robert K. w latach 2006-2007 miał sfałszować dwa weksle, podrabiając podpis uprawnionego do dysponowania nimi. Później przeniósł prawa do weksli na inną osobę, a następnie puścił je w obieg. Miało to doprowadzić do uzyskania z odsprzedania weksli nienależnej oskarżonemu kwoty 700 tys. zł.

Według ustaleń prokuratury R. wprowadził też w błąd Sąd Okręgowy w Szczecinie, przedstawiając mu sfałszowane weksle. Na tej podstawie sąd wydał nakaz zapłaty przez dłużników kwoty 3,5 mln zł nabywcy podrobionych weksli.

Prokurator zarzucił też Robertowi K. żądanie pieniędzy w zamian za obietnice pozytywnego załatwienia spraw w szczecińskim magistracie i tamtejszym oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych. Miał otrzymać za to 20 tys. zł.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych - kancelaria (małpa) kpwig.pl
Galeria weksli
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
 
Posty: 4794
Rejestracja: 23 Lis 2010, 22:09
Miejscowość: Warszawa

Wróć do Linki do stron o tematyce wekslowej

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron