Sfałszowany weksel prokuratora

Krótkie informacje na temat weksli, znalezione gdzieś w internecie
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5733
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Sfałszowany weksel prokuratora

Post autor: Lech » 31 maja 2012, 09:39

http://www.wprost.pl/ar/325612/Rzeszow- ... wiezienia/
Anna Cz. z Rzeszowa, która odpowiada już przed sądem za wyłudzenie ponad miliona złotych od 20 osób, usłyszała kolejne zarzuty w nowym postępowaniu. Prokuratura podejrzewa ją m.in. o sfałszowanie weksla, za co grozi jej nawet 25 lat pozbawienia wolności.

40-letnia Anna Cz. wyłudzała od różnych osób pieniądze podając się za pracownika służb specjalnych, prokuratury i sądu. Proces w tej sprawie toczy się od grudnia ub.r. przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie.

Jak poinformował zastępca prokuratora rejonowego dla miasta Rzeszów Łukasz Harpula nowe przestępstwa Anny Cz. ujawniły się m.in. podczas toczącego się procesu. W nowym postępowaniu prokuratura zarzuciła kobiecie, że pożyczyła ona od jednej osoby 30 tys. zł. Były to pieniądze rzekomo dla jej znajomego prokuratora z Jasła. Jako zabezpieczenie pożyczki Cz. przedstawiła weksel, który miał wypisać jasielski prokurator. Okazało się jednak, że weksel sfałszowała Anna Cz.

Harpula dodał, że jest to zbrodnia zagrożona karą nawet 25 lat więzienia. Ponadto kobieta miała od tej samej osoby wyłudzić jeszcze 25 tys. zł na rzekome inwestycje, a kolejnej osobie nie oddała kilku tysięcy zł za bilety lotnicze, kupowane dla jej znajomych.

Anna Cz. odpowiada już przed sądem za wyłudzenie ponad miliona złotych od 20 osób na rzekome inwestycje. Wówczas postawiono jej łącznie 27 zarzutów, z których większość dotyczy wyłudzenia od pokrzywdzonych po kilkadziesiąt tys. zł na rzekome inwestycje realizowane przez rzekome Fundusze Inwestycyjne. Pozostałe zarzuty dotyczą m.in. powoływania się na znajomości w sądach i u komorników, którzy mieli rzekomo ułatwiać jej zakup po okazyjnych cenach nieruchomości.

Według prokuratury, kobieta nie informowała pokrzywdzonych dokładnie, na jakie inwestycje przeznacza te pieniądze. Jednak z uwagi na umiejętność szybkiego nawiązywania kontaktów z ludźmi, wyłudzanie od nich pieniędzy przychodziło jej łatwo. Anna Cz. działała także w Radzie Rodziców przy kuratorium oświaty, co dodatkowo ułatwiało jej nawiązywanie kontaktów. Twierdziła, że z wykształcenia jest prawnikiem oraz etykiem, w rzeczywistości ma średnie wykształcenie.

Wraz z nią na ławie oskarżonych zasiada jej 46-letni mąż Wojciech. Jemu prokuratura zarzuciła współsprawstwo w stosunku do jednej pokrzywdzonej osoby. W tym procesie obojgu grozi od pół roku do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Ani Anna Cz., ani jej mąż nie przyznali się do zamiaru oszukania swych klientów. W czasie śledztwa kobieta twierdziła, że inwestowała m.in. w nieruchomości w krajach arabskich. Podobne wyjaśnienia złożył także Wojciech Cz.

Sprawa wyszła na jaw, gdy zaniepokojeni brakiem zysków pokrzywdzeni zaczęli zgłaszać się na policję. Kobieta została zatrzymana w styczniu 2011 r. Obecnie przebywa w areszcie. Jej mąż odpowiada z wolnej stopy.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość